Weleda
Weleda Baby

Słowa do rzeczy. Recenzja

Słowa do rzeczy
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Moja córka niestety z całej tej listy wyrażeń słyszała zaledwie 6, może 8. Nie dziwię się więc, że po paru pierwszych kartkach poczuła znudzenie i niechęć. Za to ja z wielkim entuzjazmem dobrnęłam do samego końca i dzięki temu odkryłam wiele ciekawych oraz interesujących wyjaśnień.

„Słowa do rzeczy” to doskonała, podręczna encyklopedia związków frazeologicznych. Poprzez krótkie opowiadania Autorki znakomicie objaśniły, co znaczą sformułowania takie, jak „uderz w stół” czy „zapuszczać żurawia”, których często używamy w naszym języku nie zastanawiając się nad ich pochodzeniem.

W bardzo ciekawy sposób została przedstawiona historia powstania tych wyrażeń – skąd się one tak naprawdę wzięły, jakich np. przedmiotów dotyczyły. Wyjaśnione zostało również, w jakim kontekście współcześnie można użyć tych związków frazeologicznych.

Książka jest bardzo kolorowa i zawiera mnóstwo zabawnych rysunków ułatwiających zrozumienie czytanego tekstu. Język jest dość prosty i zrozumiały jak dla 7-letniego dziecka, mojej córce w trakcie czytania nie musiałam nic tłumaczyć.

Żałuję tylko, że ją ta książka nie zaciekawiła, no ale to już inna sprawa. Wierzę, że jak podrośnie i zacznie się prawdziwa szkoła będzie zadowolona z tej lektury.

Katarzyna Jakuszko

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Słowa do rzeczy
Teksty: Ewelina Lasota, Dorota Majkowska-Szajer
Ilustracje i projekt graficzny: Monika Grubizna
Konsultacje: dr Antoni Bartosz, dr Anna Machwic-Adamkiewicz, Katarzyna Piszczkiewicz, dr Maciej Rak, Małgorzata Szczurek
Miękka okładka ze skrzydełkami
100 stron
Format 19 x 24 cm
Wydawca: Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie
Kraków 2014

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

162 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent