Seria klocków LEGO City – idealna dla miłośników metropolii

Seria klocków LEGO City - idealna dla miłośników metropolii
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Klocki to jedna z zabawek, które nie nudzą się od wielu dekad. Początkowo produkowane były z drewna, później z plastiku. Najpierw były to zabawki większych rozmiarów, obecnie  są bardzo zróżnicowane i dopasowywane do wieku. Jedną z najsłynniejszych na świecie marek klocków jest LEGO. Ta duńska marka cieszy się popularnością wśród wszystkich dzieci, ale też wśród dorosłych. Sprawdź, czym charakteryzują się klocki LEGO City!

Seria klocków LEGO City to gwarancja udanej zabawy dla dzieci powyżej 4-5 roku życia. Pozwalają na tworzenie niebywałych konstrukcji, jak i miłe spędzenie czasu z rodzeństwem czy rodzicami. Klocki LEGO City budują umiejętność współpracy, a ilość dostępnych zestawów jest imponująca. Nieustannie pojawiają się też nowe, mniejsze i większe zestawy klocków, które można dobrać względem budżetu.

Dlaczego warto wybrać klocki LEGO City?

Niezależnie od tego, które klocki LEGO kupisz, można mieć pewność, że jest to inwestycja w doskonały rozwój dziecka. Klocki skonstruowane są tak, by maksymalnie przypominały świat rzeczywisty.

Dzięki klockom z serii LEGO City dziecko może wcielić się w rolę strażaka, policjanta, lekarza. W miastach bowiem nie brakuje postaci, bez których społeczeństwo nie miałoby szans na prawidłowe funkcjonowanie. Nic więc dziwnego, że LEGO City cieszy się tak dużą popularnością. Klocki z tej serii świetnie rozwijają koordynację ruchową oko-ręka, kreatywność, a także pozytywnie wpływają na sprawność manualną.

Decydując się na klocki LEGO City w ramach prezentu dla dziecka, możesz mieć pewność, że trafisz w dziesiątkę! Obdarowany maluch poczuje przepełniające go szczęście, kiedy zobaczy, jak wiele oferują różne zestawy LEGO City. Co ciekawe, można je nieustannie uzupełniać, dobierając mniejsze lub większe zestawy w zależności od konkretnej okazji czy też posiadanego budżetu.

Zestawy z serii LEGO City — oto najciekawsze propozycje!

Jakie najciekawsze zestawy oferuje marka LEGO? Sporo zależeć będzie od konkretnych zainteresowań pociechy, jednak wśród bestsellerów wyróżnia się ich kilka.

LEGO 60418, czyli policyjna ciężarówka z laboratorium kryminalnym to doskonały pomysł na prezent dla tych dzieci, które interesują się pracą policji, zagadkami kryminalnymi czy pościgami. W zestawie tym znajduje się aż 674 elementów, polecany jest dzieciom od 7 lat. Złożenie klocków według instrukcji pozwala uzyskać otwieraną ciężarówkę, w której skryte zostało laboratorium kryminalne. W zestawie znajdują się też ludziki z klocków oraz niewielki quad.

Innym ciekawym pomysłem na prezent może okazać się Akademia Policyjna, czyli zestaw składający się z 823 elementów. Polecany jest dzieciom już od 6. roku życia. Tak wiele klocków w jednym zestawie to prawdziwa frajda, którą poczują nawet rodzice, jeśli zdecydują się na budowanie wraz z dziećmi.

Wśród innych zestawów wyróżniają się parking dla pojazdów uprzywilejowanych, terenowy pojazd straży pożarnej, remiza strażacka i wóz, czy też warsztat tuningowania samochodów.

Reasumując, LEGO City to fantastyczny pomysł na prezent. Zestawy można dobierać wobec zainteresowań, jakie wykazuje konkretne dziecko.