Rymowanki grudniowe na adwent gotowe, recenzja książki

Rymowanki grudniowe na adwent gotowe - niezwykły kalendarz adwentowy
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Grudzień, a wraz z nim adwent, zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto pomyśleć o kalendarzu adwentowym. Oprócz tych z czekoladkami, cukierkami, zabawkami, na naszą uwagę zasługują Rymowanki grudniowe na adwent gotowe wydawnictwa AWM.

Książka Mirosławy Kwiecińskiej to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych kalendarzy adwentowych. Na kartonowych stronach umieszczone zostały czterozwrotkowe wierszyki dla najmłodszych czytelników, opowiadające o bożonarodzeniowych tradycjach i przygotowaniach do świąt. Dzięki rymowankom przedszkolaki dowiedzą się między innymi co to jest wieniec adwentowy, z czego wykonać ozdoby na choinkę, a także kogo można znaleźć w bożonarodzeniowej szopce i czym pachną święta. Nie zabraknie również opowiastek o zwierzętach, które szczególnie zimą potrzebują ludzkiej życzliwości i pomocy.

Na uwagę zasługuje też fakt, że Rymowanki grudniowe na adwent gotowe to nie tylko książka do przeczytania i odłożenia na półkę. To 24 strony inspiracji, w których autorka podpowiada nam jak spędzić z dzieckiem każdy kolejny dzień adwentu; to pomysł do dalszej pracy z najmłodszymi, tak by przedłużyć kontakt z książką i w prosty sposób przybliżyć tradycje grudniowych świąt.

Atutem książkowego kalendarza są nie tylko bogate w informacje wierszyki, ale również ilustracje Agnieszki Ulatowskiej – ciepłe, kolorowe, przywołujące najpiękniejsze świąteczne wspomnienia. Tworzą wspaniałe tło dla rymowanek, umilając czas oczekiwania na Boże Narodzenie.

Podsumowując, książka Mirosławy Kwiecińskiej Rymowanki grudniowe to idealna pozycja dla osób szukających niecodziennego kalendarza adwentowego. Jestem przekonana, że przedszkolaki ją pokochają. Dorośli również.

Eliza Idczak

Rymowanki grudniowe na adwent gotowe - niezwykły kalendarz adwentowy

Rymowanki grudniowe na adwent gotowe
Tekst: Mirosława Kwiecińska
Ilustracje: Agnieszka Ulatowska
Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

751 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent