Rycerz na karuzeli. Recenzja

Rycerz na karuzeli
📖 Czyta się średnio w 1 min. 🕑
Dopóki gry komputerowe i telewizja nie zniszczą w dzieciach wyobraźni, poczucia dobra i wiary w czary historie opisane w „Rycerzu na karuzeli” mogą zdarzyć się każdemu.

Książka opowiada bowiem o chłopcu imieniem Grześ, który najbardziej na świecie marzy o byciu rycerzem, o prawdziwej zbroi, koniu i przygodach rycerskich. Wraz z grupą przyjaciół z podwórka udaje mu się: zdobyć zamek, poznać czarnoksiężnika, odnaleźć skarb i dokonać wielu innych rycerskich czynów.

Każda historia to krótkie opowiadanie z ciekawymi ilustracjami Zbigniewa Dobosza.

Można je poczytać dziecku i z dzieckiem. Uczniowie rozpoczynający przygodę z literami mogą próbować czytać ją samodzielnie (duży wyraźny druk), ale na pewno nie jest to wciągająca opowieść od której i my, i dzieci nie możemy się oderwać. Na rynku jest mnóstwo ciekawszych propozycji, barwniejszych opowieści, gdzie jest więcej akcji, więcej magii, więcej wyobraźni, a Rycerz na karuzeli to takie czytanki, które można, ale na pewno nie trzeba przeczytać.

Joanna Srebnicka

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Rycerz na karuzeli
Autor: Urbańska Agnieszka
Ilustrator: Zbigniew Dobosz
Kategoria wiekowa: 5-8 lat
Objętość: 104 str.
Oprawa: miękka
Pierwsze wydanie: 2015
Wydawnictwo Skrzat

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

529 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent