Przygody niezwykłych bohaterów. Recenzja

Przygody niezwykłych bohaterów
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Dzieciństwo nie zawsze jest takie kolorowe, jak może się wydawać. Dziecku mogą towarzyszyć lęki, z którymi trudno mu sobie poradzić. Dlatego też książka Przygody niezwykłych bohaterów w dziesięciu opowiadaniach porusza tematy związane z adopcją, adaptacją w przedszkolu, nocnymi lękami, wizytą u lekarza czy przeprowadzką.

Wszystkie te utwory są doskonałą terapią dla dziecka, które dzięki nim znajduje rozwiązania swoich problemów.

Tacy bohaterowie, jak: Zimowa Owieczka, ślimak Winicjusz, samochodzik Kaczka Krzykaczka i wielu innych również zmagają się z trudnymi sytuacjami.

Bardzo ciekawym opowiadaniem, który przyciągnął moją uwagę, jest opowieść o panu samochodziku, który w czasie podróży ze swoimi właścicielami miał awarię, a to w rzeczywistości oznaczało chorobę. Za sprawą dobrego mechanika wrócił do „zdrowia”, wyrażając się w tych słowach: „To nic nie bolało, a czuję się już o wiele lepiej. Teraz widzisz, że nawet samochody muszą czasem iść do swoich lekarzy i wcale nie jest to straszne.”

Również Zimowa Owieczka borykała się z problemem czy w nowym miejscu, jakim był przegródek, odnajdzie się i będzie jej tak dobrze jak w domu? Wkrótce z opowieści owieczki dowiadujemy się, że jest to całkiem sympatyczne miejsce: „ Mamo, tato, przegródek jest super! Inne owieczki są bardzo fajne, a Łatka i Pani Kudłatka przemiłe.”

Książeczka wydana jest w grubej oprawie oraz napisana przystępnym i zrozumiałym dla dziecka językiem.

Ilustracje, utrzymane w dość prostej formie oraz stonowanych barwach, nie dominują nad treścią opowieści, dzięki czemu czytelnik może skupić się na przesłaniu utworu. Poza tym, Autor wyróżnił w spisie treści trudne tematy poruszane w poszczególnych opowiadaniach.

Zarówno dzieci starsze, jak i młodsze mogą sięgnąć po tę książkę, a z uwagi na fakt, że jest pisana małą czcionką mały czytelnik powinien czytać w asyście dorosłego. W czasach, kiedy zanika wiele wartości ważne jest, aby czytać wspólnie z dzieckiem – chociażby ze względu na uśmiech, jaki pojawia się na twarzach dzieci albo czystą przyjemność płynącą ze spędzanego razem czasu.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Gorąco polecam lekturę wszystkim nauczycielom oraz rodzicom, którzy szukają wsparcia i pomocy w walce z dziecięcymi lękami.

Patrycja Gronowicz

Przygody niezwykłych bohaterów
Paweł Maj
Format: 145x205mm, oprawa twarda
Liczba stron: 84
Wydawca: Novae Res, 2015

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

425 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent