UD

Prezenty, prezenty… A tak może lista prezentów?

Prezenty na Boże Narodzenie. Lista prezentów
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Tradycja wręczania prezentów sięga kilkaset lat wstecz. Warto zaznaczyć, że zwyczaj ten narodził się wśród bogatych mieszczan, ale przede wszystkim prekursorami obdarowywania się upominkami byli królowie i książęta. To w ich komnatach rodziła się tradycja, która rozpowszechniła się we współczesnych nam czasach na ogromną skalę – wchodząc w zwyczaje niemal każdej rodziny. Podobnie ma się z okazjami do wręczania upominków. W czasach monarszych prezenty przygotowywano głównie na Boże Narodzenie, dzisiaj jest to jedna z wielu okazji do okazania komuś sympatii czy szacunku.

Koleje losu są jednak różne. Dobór odpowiedniego upominku dla Młodej Pary czy ochrzczonego dziecka często wiąże się z dylematami. Gdy w końcu uda nam się znaleźć ów upominek, który wydaje nam się niezwykle trafiony i odpowiedni dla osoby obdarowywanej, zastanawiamy się – czy prezent się spodoba?

Dziecięce listy do Św. Mikołaja

Spójrzmy na tę sytuację z drugiej strony. Zbliża się Boże Narodzenie, dziecko z utęsknieniem wypatruje pierwszej gwiazdki, by czym prędzej zasiąść do kolacji, a później znaleźć pod choinką wymarzony prezent. Scenariusz jak z bajki, o ile Aniołek wie, co dziecko w paczce chce znaleźć. W przeciwnym wypadku pozostają jedynie półszczere uśmiechy i zapewnienia, że właśnie o ten upominek chodziło.

Dorosłe listy do … pomocników Św. Mikołaja?

Naprawdę trudno trafić w gusta drugiej osoby. Szczególnie, gdy ta jest z dalszej lub nowej rodziny. Zapewne trudno innym ludziom także trafić w nasze własne, często szalone upodobania. Jak sobie pomóc? Najprostszym sposobem jest stworzenie tzw. listy prezentów. Spisu podarków, które chcielibyśmy znaleźć pod choinką, etc., na kształt tych, pisanych przez dzieci do św. Mikołaja. Pomysł wydaje się być racjonalny – obdarowujący wiedzą, czego dokładnie nam trzeba, a obdarowywani otrzymują to, co im się podoba.

Powstaje jednak pytanie – jak taką listę zrealizować? Z pomocą przychodzą nam serwisy internetowe. Dzięki takim witrynom możemy w prosty i przejrzysty sposób utworzyć własną listę prezentów, a dodatkowo upublicznić ją i pokazać znajomym. Możemy tez znaleźć listy prezentów osób, których chcemy obdarować. W ten sposób coroczne dylematy nabierają mniej przerażającego znaczenia. Jeszcze, gdyby zdobywanie pieniędzy na prezenty dało się w tak efektowny sposób ułatwić…

Polecamy również Pomysły na świąteczne upominki.  oraz Miśki na Dzień Dziecka

649 ocen
4.97
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Anna Tomaszewicz

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent