Prezenty na komunię – jakie propozycje są dostosowane do różnych zainteresowań dziecka?
UD

Prezenty na komunię – jakie propozycje są dostosowane do różnych zainteresowań dziecka?

prezenty-na-komunie-jakie-propozycje-sa-dostosowane-do-roznych-zainteresowan-dziecka
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Każdy lubi dostawać prezenty, które dostosowane będą do potrzeb, pasji i zainteresowań. Zasada ta nie zmienia się w przypadku dzieci, które przystępują do komunii. Tutaj jednak znalezienie odpowiedniego upominku może generować pewne problemy – ostatecznie nie mamy już do czynienia z maluchami, lecz wciąż nie są to jeszcze nastolatkowie. Jakie prezenty pasują do różnych zainteresowań obdarowanych?

Jaki upominek wybrać dla sportowca?

Jednym z najczęściej kupowanych prezentów komunijnych są gadżety sportowe. Dzieci na ogół uwielbiają aktywność fizyczną i chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ta kategoria produktów jest niezwykle bogata. Z jednej strony znajdziemy w niej rowery i hulajnogi, z drugiej strony akcesoria do piłki nożnej czy koszykówki. Dlatego nawet w przypadku tak – wydawałoby się – uniwersalnych prezentów, dobrze znać zainteresowania dziecka. Gadżety sportowe to również różnego typu smartwatche, które pozwalają mierzyć efekty i zapisywać dane. Wybierzmy model, który będzie łatwy w obsłudze, a jednocześnie będzie rósł razem z dzieckiem. Potrzeby 10-latka są inne niż potrzeby 15-latka, dlatego musimy wybrać zegarek, który sprawdzi się w każdym wieku.

Gry logiczne i klocki – kiedy warto je wybrać?

Niektóre dzieci wykazują zainteresowanie przede wszystkim rozwojem intelektualnym. Chętnie układają klocki, a także grają w różnego typu gry logiczne, także te komputerowe. Jeśli chodzi o prezent na komunię, to ta kategoria jest bardzo specyficzna. Znajdziemy w niej produkty w zmiennych przedziałach cenowych, dzięki czemu mogą stanowić prezent główny bądź dodatek do „koperty”. Największą popularnością cieszą się oczywiście klocki LEGO. Myli się ten, kto uważa, że są one dedykowane wyłącznie małym dzieciom. Wręcz przeciwnie – chętnie sięgają po nie także nastolatkowie oraz osoby dorosłe. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego zestawu, który dedykowany będzie dla konkretnego wieku. Tymczasem gry logiczne, podobnie jak klocki, trzeba dostosować do wieku, ale również zainteresowań i umiejętności dziecka. Niektórzy dobrze radzą sobie nawet z trudnymi łamigłówkami, inni wolą nieco prostsze zadania. Gry logiczne będą też dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy mają problemy w nauce. Ćwiczenie przez zabawę przyniesie lepsze efekty, a dziecko chętniej będzie rozwiązywać zadania z gry, niż ze szkolnych podręczników.

Elektronika na komunię – tak czy nie?

Prezenty z kategorii elektronika kojarzą się głównie z wysokimi cenami, jednak i w tej kategorii można znaleźć tańsze propozycje. Dobrym przykładem będą słuchawki albo akcesoria peryferyjne do komputerów. Możemy również zainwestować w tablet albo profesjonalny aparat fotograficzny, o którym marzy niemal każde dziecko. Oczywiście, akcesoria komputerowe będą dobrym rozwiązaniem dla gamerów, aparat – dla lubiących fotografię, a tablety czy laptopy dla tych, którzy ucząc się, chętniej sięgają po źródła z internetu. Prezenty elektroniczne na ogół mają charakter wielosezonowy, jednak trzeba zwrócić szczególną uwagę na parametry sprzętu. Często ten tańszy jest znacznie mniej funkcjonalny, dlatego, wybierają akcesorium na lata, warto przeznaczyć na nie nieco więcej pieniędzy. Elektronika to świetny prezent dla dzieci, które są zaznajomione z nowoczesnymi technologiami i płynnie poruszają się w ich świecie.

Artykuł sponsorowany

178 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent