Pozytywna Dyscyplina. Recenzja

Pozytywna Dyscyplina
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
W Pozytywnej dyscyplinie znajduje się wiele mądrych rad, pomysłów i spostrzeżeń, warto je poznać, warto wybrać kilka dla siebie, a może zmodyfikować niektóre.

Podoba mi się i przekonuje mnie przesłanie, aby wszystko co robimy robić z szacunkiem i miłością, wtedy nie będziemy nikogo poniżać, znęcać się nad nim, ani w jakikolwiek inny sposób krzywdzić swoich najbliższych.

Troszkę mniej podoba mi się przekonanie, że nasze metody są dobre zawsze i wszędzie i wystarczy stosować je w życiu, a nasze życie będzie lepsze, a rodzina szczęśliwsza. Oczami wyobraźni widzę rodziców, którzy wertują strony szukając sposobu, jak zareagować na daną sytuację, bo chyba gdzieś to było, albo ich frustracja wobec siebie narasta, gdyż miało działać, a nie działa.

Żyjemy także w czasach, w których zasypywani jesteśmy artykułami, blogami i książkami opisującymi, jak należy karmić, wychowywać i rozwijać nasze dzieci. Bardzo często informacje w nich zawarte są sprzeczne, albo różne i chcąc być dobrym gubimy się w tym, co najważniejsze.

Dla mnie najważniejsze jest budowanie z dzieckiem więzi, rozmowy i dyskusje. Liczenie się z jego zdaniem, ale dawanie sobie prawa do posiadania własnego zdania. I choć wiem, że wszystkie zasady pozytywnej dyscypliny są bardzo mądre i wartościowe, to głęboko wierzę, że jak czasami posprzątamy za dziecko zabawki, albo damy mu coś innego do jedzenia niż wybrało na początku, to ani jego ani nasz świat się nie zawali.

Polecam wiec książkę do przeczytania i przemyślenia, do inspiracji bycia rodzicem i tworzenia własnej rodziny, ale z przymrużeniem oka i bez nacisku, że to jedyna słuszna droga.

Joanna Srebnicka

Pozytywna dyscyplina
Autorka: Jane Nelsen
Liczba stron: 408
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 14,8×21,0 cm
http://pozytywnadyscyplina.pl/produkt/pozytywna-dyscyplina-jane-nelse/

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent