Poznaj swój kraj! Polska moja ojczyzna. Recenzja książki

Polska Poznaj swój kraj, książka dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Polska jest piękna! Polska to morze, góry, jeziora, lasy, jaskinie, skanseny, muzea o różnej tematyce. Każdy może znaleźć coś, co go zainteresuje, a pomoże w tym książka Wydawnictwa Aksjomat Poznaj swój kraj! Polska moja ojczyzna.

Książka, a w zasadzie przewodnik jest kompendium wiedzy na temat naszego kraju.

 
Omawia poszczególne regiony i województwa, przekazując czytelnikowi podstawowe pojęcia, wiedzę z zakresu historii, geografii i przyrody, ale też sporo ciekawostek, o których może nie wiedzieć.

Piękne zdjęcia i zabawne ilustracje zachęcają do czytania.

 
Książka jest ciekawym i wartościowym przewodnikiem po Polsce i spokojnie można ją wertować przed wybraniem się na wycieczkę. Zawiera opisy najciekawszych szlaków, a także wiele cennych informacji na temat kultury, religii czy ukształtowania terenu. Książka posiada słowniczek najbardziej potrzebnych pojęć. Z przyjemnością wraca się do niej po kilka razy. Jest doskonałą pozycją książkową do czytania z dzieckiem, do planowania wycieczek i wypraw. Zaraża podróżowaniem!
 

Jest takie powiedzenie Stanisława Jachowicza: „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”…

 
Z podróżami tak właśnie jest, że jeździmy na koniec świata, a nie doceniamy tego, co mamy w zasięgu ręki. Z książką Poznaj swój kraj! Polska moja ojczyzna wyszukiwanie ciekawych miejsc będzie zdecydowanie łatwiejsze! Czytajcie i zakochajcie się w Polsce!

Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent