Poznaj swój kraj! Polska moja ojczyzna. Recenzja książki

Pasja podróżowania ma to do siebie, że można ją realizować przez cały rok, bez względu na pogodę czy porę roku. Dzisiaj chciałabym, abyście zakochali się w Polsce. Zapewniam Was, że będzie to fascynująca przygoda.

Polska jest piękna! Polska to morze, góry, jeziora, lasy, jaskinie, skanseny, muzea o różnej tematyce. Każdy może znaleźć coś, co go zainteresuje, a pomoże w tym książka Wydawnictwa Aksjomat Poznaj swój kraj! Polska moja ojczyzna.

Książka, a w zasadzie przewodnik jest kompendium wiedzy na temat naszego kraju.

 
Omawia poszczególne regiony i województwa, przekazując czytelnikowi podstawowe pojęcia, wiedzę z zakresu historii, geografii i przyrody, ale też sporo ciekawostek, o których może nie wiedzieć.

Piękne zdjęcia i zabawne ilustracje zachęcają do czytania.

 
Książka jest ciekawym i wartościowym przewodnikiem po Polsce i spokojnie można ją wertować przed wybraniem się na wycieczkę. Zawiera opisy najciekawszych szlaków, a także wiele cennych informacji na temat kultury, religii czy ukształtowania terenu. Książka posiada słowniczek najbardziej potrzebnych pojęć. Z przyjemnością wraca się do niej po kilka razy. Jest doskonałą pozycją książkową do czytania z dzieckiem, do planowania wycieczek i wypraw. Zaraża podróżowaniem!
 

Jest takie powiedzenie Stanisława Jachowicza: „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”…

 
Z podróżami tak właśnie jest, że jeździmy na koniec świata, a nie doceniamy tego, co mamy w zasięgu ręki. Z książką Poznaj swój kraj! Polska moja ojczyzna wyszukiwanie ciekawych miejsc będzie zdecydowanie łatwiejsze! Czytajcie i zakochajcie się w Polsce!
Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie