Weleda
Weleda Baby

Pomysły na zabawy z dziećmi z wykorzystaniem koralików do prasowania

Pomysły na zabawy z dziećmi z wykorzystaniem koralików do prasowania
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Liczne kreatywne zabawy mają bardzo pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Umożliwiają kreatywną zabawę, która może przyczyniać się do znacznych postępów w abstrakcyjnym myśleniu u najmłodszych. Jednym z elementów, jakie można wykorzystać podczas takich zabaw są koraliki do prasowania. Te produkty są znane już od wielu pokoleń i niezmiennie cieszą się ogromną popularnością. W jaki sposób można je wykorzystać podczas wspólnego spędzania czasu? Co jest istotne podczas zabawy z dzieckiem? Przygotowaliśmy spis najważniejszych informacji.

Koraliki do prasowania jako jeden ze sposobów na kreatywną zabawę z dzieckiem

Zestawy koralików to doskonały sposób na kreatywną zabawę z dziećmi. Wpływają pozytywnie na ich myślenie i wyobraźnię. Sprawiają, że dziecko może trenować swój umysł nie tylko poprzez rysowanie lub przeglądanie książek, ale również prace z materiałem 3D.

Koraliki prasowanki są łączone w tematyczne zestawy. Jest to duża atrakcja dla najmłodszych, ponieważ mają możliwość ułożenia tego, co im się podoba. Oczywiście warto tutaj zawsze podążać za dzieckiem. Jeżeli maluch wybierze dowolny kształt i woli go zrobić przy użyciu koralików, warto się na to zgodzić. Wówczas zabawa jest pełna radości.

W jaki sposób można wykorzystać koraliki brokatowe podczas kreatywnej zabawy?

Kolorowe koraliki wzbudzają ogromną sensację u dzieci. Jednak nic nie zachwyca ich bardziej niż brokatowe elementy. Dzięki nim dowolny wzór może wyglądać na magiczny, niesamowity i zachwycający. Co można zrobić, żeby koraliki prasowanki były wykorzystane podczas zabawy?

Doskonałym sposobem jest wspólne tworzenie krainy jednorożców lub czarodziejów. Koraliki Lamanuli sprawdzają się w tym przypadku bezbłędnie. Duża liczba elementów sprawia, że na pewno starczy wszystkich koralików na pięknego konia z rogiem, jego grzywę oraz tęczowy świat.

Brokatowe koraliki można również wykorzystać do stworzenia ozdób na biurko lub półkę dziecka. Po ułożeniu oraz wyprasowaniu wzoru warto ustawić go na podkładce, która poprawi jego stabilizację. Dziecko może teraz chwalić się przed wszystkimi pięknem ozdoby.

Jakie inne zabawy z dzieckiem pobudzają jego kreatywność?

Koraliki połączyły wiele pokoleń. Bawili się nimi rodzice, teraz korzystają z nich dzieci. Jakie inne zabawy kreatywne podobnie pobudzają najmłodszych do aktywności i pomagają im trenować umysły?

Kupując koraliki do prasowania, warto zasugerować zabawę w opowieści. Układając kolejne stworzenia oraz wyspy, dziecko może wyobrażać sobie księżniczkę, która chce się uwolnić lub podróżniczkę, która lata na smoku. Wszystkie te elementy można spróbować ułożyć dzięki koralikom do prasowania. W ten sposób nie tylko trenuje się umiejętności motoryczne dziecka, ale również jego wyobraźnię, która działa bardzo intensywnie.

Po skończonej zabawie z wykorzystaniem koralików Hama warto wybrać się na spacer. Może podczas przechadzki wpadną do głowy kolejne pomysły na układanki? Na przykład warto wskazać dziecku liście lub drzewa w parku i zaproponować zapamiętywanie kształtów. Następnie w domu może je odtworzyć z wykorzystaniem brązowych oraz zielonych koralików. Ćwiczy tym samym pamięć i koncentrację, nawet nie skupiając się specjalnie na tej konieczności. Po prostu dobrze się bawi, jednocześnie rozwijając się.

Gdzie można kupić koraliki do prasowania?

Koraliki do prasowania można kupić w dobrych sklepach z zabawkami. Warto zwracać uwagę na jakość zestawów, żeby były one odpowiednio trwałe. Obecnie warto szukać podobnych produktów przez internet, gdzie można znaleźć również opinie na ich temat. W ten można dobrze sprawdzić, jakie zabawki będą w posiadaniu Państwa dzieci.

Artykuł zewnętrzny

742 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent