Weleda
Weleda Baby

Poduszka ciążowa do spania – Jaką warto kupić?

Poduszka ciążowa do spania – Jaką warto kupić?
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Poduszka ciążowa pomaga ciężarnej kobiecie wygodnie ułożyć się do snu lub odpoczynku. Niektóre poduszki posiadają strefy o różnej twardości, by idealnie dopasować się do ciała w czasie spoczynku. Poduszka ciążowa ułatwia zasypianie i przydaje się również po urodzeniu maluszka. Nowoczesne i antyalergiczne materiały, z których wykonane są poduszki ciążowe renomowanych producentów pozwalają na kontakt poduszki nawet z wrażliwą skórą niemowlęcia. Więcej o zaletach poduszek ciążowych w naszym artykule!

Jakie zalety ma poduszka ciążowa do spania?

Poduszka ciążowa pomaga utrzymać wygodną pozycję ciała w czasie snu i odpoczynku kobiety w ciąży. W tym wyjątkowym okresie, kiedy kobieta nosi pod sercem dziecko towarzyszy jej także mnóstwo niewygód, szczególnie kiedy brzuch jest już duży. Niektóre pozycje ciała w czasie leżenia, nawet jeśli wcześniej były dla kobiety komfortowe, w ciąży mogą okazać się niewygodne, np. ze względu na dziecko i rosnący brzuch. Z pomocą przychodzą poduszki ciążowe, które mają za zadanie sprawić, by zwiększyć komfort w czasie odpoczynku w pozycji leżącej w tym także w czasie snu i znacznie zmniejszyć dyskomfort. Poduszka ciążowa typu „9” Poofi ma na przykład za zadanie zwiększyć komfort matki wypoczywającej w pozycji polecanej przez lekarzy, czyli na lewym boku. Wtedy właśnie żyła główna doprowadzająca krew do łożyska pozostaje bez ucisku.

Wygodna poduszka do spania dla kobiet w ciąży

Warto także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest poduszka ciążowa. Najlepiej wybrać materiał wystarczająco miękki, by z łatwością dopasował się do kształtu ciała, ale jednocześnie na tyle twardy, by skutecznie podtrzymywał ciężar wybranych elementów ciała. Wtedy poduszka należycie spełni swoją funkcję, gdy będzie dawać wsparcie dla nóg, rąk podczas pozycji bocznej, czy dla brzuszka. Świetnie w tej roli sprawdzają się sylikonowe wypełnienia  poduszek ciążowych. Przed zakupem poduszki do spania dla kobiety w ciąży warto sprawdzić także, czy poduszka posiada zdejmowany do prania w pralce automatycznej pokrowiec. Najłatwiej utrzymać w czystości właśnie taką poduszkę, jest to więc wygodne i praktyczne rozwiązanie dla przyszłej mamy i dziecka.

Poduszka ciążowa Poofi

Poduszki ciążowe Poofi są wykonane z materiałów, które spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa, w tym również certyfikat Oeko Tex Standard 100 w klasie 1. Oznacza to, że poduszka i poszewka są przeznaczone do bezpośredniego kontaktu ze skórą noworodka.

Dlatego poduszka ciążowa może przydać się w domu także, gdy maluszek przyjdzie już na świat. Poduszka ciążowa Poofi „9” jest wygodna i przyjemna w dotyku i bezpieczna. Cyfra 9 prezentuje nie tylko kształt poduszki, ale także kojarzy się z dziewięciomiesięcznym okresem oczekiwania na dziecko. Poduszka ciążowa Poofi pomaga się zrelaksować i ułatwia zasypianie. Może być używana do spania, odpoczynku na leżąco lub jako wsparcie podczas karmienia dziecka. Dość wszechstronne zastosowanie sprawia, że poduszka Poofi będzie doskonałym prezentem dla przyszłej mamy, który możemy wręczyć przyszłej mamie na przyjęcie baby shower lub przy innej okazji.

Artykuł napisany we współpracy z https://www.dobreliski.pl/

216 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent