Weleda
Weleda Baby

Pippi Pepperkorn i zwierzęta. Recenzja

Pippi i zwierzeta
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Pippi Pepperkorn nie nosi konia na plecach, na głowie sterczących rudych warkoczy, a do ignorancji swojej poprzedniczki jej daleko, ale temperament ma godny bohaterki wykreowanej przez Astrid Lindgren. Pippi mieszka we współczesnych czasach, ma rodziców i przyjaciół.

Tych pierwszych zaskakuje niekończącymi się wymówkami na zgubione rzeczy, drugich historiami o Ameryce. Choćby o tym, że w Ameryce jej zwierzątkiem domowym był ślimak potrafiący stać na ogonie, byleby tylko pogłaskano go po brzuszku. I o tym, jak tata wychodził z nim na spacery wokół bloku,  co zajmowało mu całe tygodnie. Typowa Pippi, prawda?

Nie da się nie polubić rezolutnej, pomysłowej dziewczynki, której los przyjaciół nie jest obojętny. Tym razem wszystko zaczęło się od Tygodnia Zwierząt Domowych, bo nie każde dziecko posiadało zwierzątko, a przecież nie mogło być z tego powodu pokrzywdzone.

Zatem Pippi z przyjaciółmi postanowiła znaleźć zwierzątko dla Leona. Jak to zwykle bywa, to był początek niefortunnego ciągu zdarzeń: śmierć żółwia i urządzanie godnego pogrzebu, szukanie nowego zwierzątka, zbiórka pieniędzy, ucieczka kanarka, kot wampir, wspinaczka na wysokie drzewo, pożar i niespodziewane zmartwychwstanie. Oczywiście Pippi, Lena, Oliwia, Leon, Zosia i Antoś zawsze znajdują się w samym centrum wydarzeń.

Hmm… No dobrze, prawdę mówiąc wydarzenia te są następstwem zwariowanych i dość niekonwencjonalnych pomysłów zgranej paczki na rozwiązanie już zaistniałych problemów.

Połączenie kreatywnych dzieci, ślimaków, myszek, żółwia, kota, psa, kanarka i  nauczycielki zwanej Tabaką nie może skończyć się inaczej niż literackim sukcesem.  Dzieciom spodoba się swobodny język, a niejeden rodzic zapragnie przypomnieć sobie lekturę z dzieciństwa.

PS: Czy wiecie, że Pani Habersack sama mieszkała na drzewie?

Marta Sikorska
http://ksiazkawdzieci.blogspot.com/

Pippi Pepperkorn i zwierzęta
Seria wydawnicza Pippi Pepperkorn
Auto Charlotte Habersack
Tłumacz Joanna Mikołajczyk
Liczba stron 144
Format 150 x 215 mm
Oprawa twarda

Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Debit

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

485 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent