Weleda
Weleda Baby

Pierwsza hulajnoga dla dziecka – wszystko, co musisz wiedzieć!

Pierwsza hulajnoga dla dziecka – wszystko, co musisz wiedzieć!
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Dbanie o właściwy rozwój motoryki dziecka jest niezwykle ważne. Doskonałym narzędziem do tego może natomiast okazać dziecięca hulajnoga. No ale jak wybrać tę pierwszą? Jakie właściwości powinna posiadać? Co zapewni dziecku optymalny poziom bezpieczeństwa? Od jakiego wieku warto zacząć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Od kiedy zacząć?

Zanim zdecydujemy się na zakup hulajnogi, należy zadać sobie pytanie – czy dziecko jest gotowe na taką aktywność? Wbrew pozorom jazda na hulajnodze wcale nie jest taka łatwa. Wymaga odpowiedniej koordynacji ruchowej i poczucia równowagi. Trzeba bowiem utrzymać się na jednej nodze na mało stabilnej powierzchni, odpychając się jednocześnie drugą nogą w taki sposób, aby nie doprowadzić do upadku. Specjaliści wskazują, że najczęściej najlepszym wiekiem do rozpoczęcia swojej przygody z hulajnogą są dwa lata. Wszystko jednak zależy od indywidualnego rozwoju i preferencji malucha. Niektóre dzieci mogą sięgnąć po hulajnogę dużo wcześniej, inne nieco później.

Hulajnoga trójkołowa?

Wielu rodziców, jako pierwsza hulajnogę dla swojego dziecka, wybiera model trójkołowy. To dobry pomysł, ponieważ zdecydowanie łatwiej utrzymać na niej równowagę. Doskonale sprawdza się na etapie nauki i z powodzeniem mogą po nie sięgnąć dwu- i trzylatki. Inne elementy, na które warto zwrócić uwagę, to przede wszystkim waga hulajnogi. Nie może ona przeważyć dziecka albo spowodować przygniecenia. Dobrze jest też wybrać koła z trwałego, amortyzującego wstrząsy materiału. Dzięki niemu jazda będzie bowiem stabilna i bardzo komfortowa. Polecamy między innymi model Scootandride, który „rośnie” wraz z dzieckiem. Z uwagi na regulowaną wysokość rączki, maluchy mogą z niego korzystać od wieku 3 do nawet 8 lat.

Najważniejsze bezpieczeństwo

Nade wszystko należy jednak mieć na względzie bezpieczeństwo malucha. Warto stawiać na modele hulajnogi, które posiadają specjalnie opracowane systemy bezpieczeństwa. Godna polecenia jest chociażby hulajnoga Smart Trike. Ten typ wyposażony został w system T-Lock, który zapobiega przechylaniu się kierownicy. W ten sposób maluch zyskuje większą łatwość w manewrowaniu hulajnogą i zyskuje pewność siebie. Na pewno nie zrazi się do jazdy po kilku pierwszych użyciach sprzętu. Poza tym model Smart Trike wyposażony jest w specjalną, gumowaną i antypoślizgową powierzchnię podestu, dzięki której jazda jest stabilna i bezpieczna.

Atrakcyjny design?

Dodatkowo dzieci zachęci do aktywności atrakcyjny design sprzętu. Na rynku dostępne są hulajnogi wykonane w rozmaitych formach i kolorach. Istnieją nawet modele ze świecącymi, LEDowymi kołami. Maluch będzie zatem lepiej widoczny, kiedy za oknem robi się szaro albo mgliście.

 

 

 

 

Artykuł sponsorowany

762 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent