Paddington 2. Nowela filmowa. Recenzja książki
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Paddington 2. Nowela filmowa. Recenzja książki

Paddington 2 Nowela filmowa recenzja książki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Wzruszająca, zabawna, wciągająca historia o przygodach misia, którego znają dzieci zarówno z książek, jak i filmów. Warto mu potowarzyszyć, zwłaszcza, że w drugiej części nie brakuje perypetii, tarapatów i wyzwań piętrzących się przed łagodnym, serdecznym i dobrym niedźwiadkiem.

O Paddingtonie słyszałam dużo dobrego, ale tak naprawdę pierwsze spotkanie z tym bohaterem moje dziecko przeżyło… w kinie.

Nie czytałyśmy wcześniej książek o jego przygodach, ale dzięki filmowej opowieści postanowiłyśmy to szybko nadrobić. Córce bardzo podobała się historia, śledziła ją w kinie z dużym zaangażowaniem, kibicowała misiowi w pokonywaniu licznych przeszkód i trudności. Reagowała emocjonalnie – śmiejąc się podczas zabawnych scen i płacząc, gdy np. miś był smutny, samotny itd. Tak polubiła tę postać, że z chęcią słuchała później czytanej książki i nie przeszkadzało jej, że znała już fabułę. Po Paddington 2. Nowela filmowa mogą oczywiście sięgnąć też starsze dzieci, które potrafią już samodzielnie czytać. W ten sposób zapewnią sobie mądrą i zabawną rozrywkę. W książce nie brakuje bowiem przygód, trzymających w napięciu momentów, zabawnych sytuacji i poruszających kwestii. Od Paddingtona można się też wiele nauczyć, np. wytrwałości, empatii, cierpliwości, pozytywnego nastawienia do ludzi.

Niewielki, zgrabny format książki ma swoje zalety – można mieć ją przy sobie np. podczas podróży.

To, czego mi zabrakło, to ilustracje. Rozumiem, że to lektura przeznaczona dla starszych dzieci, ale myślę, że obraz mógłby stanowić ciekawe dopełnienie treści.

 Co dokładnie wydarzyło się w Londynie, w którym Paddington mieszka ze swoją nową rodziną?

Jaki prezent niedźwiadek postanowi ofiarować swojej drogiej ciotce Lucy z Peru? Dlaczego miś wpadnie w tarapaty? Nie odpowiem na te pytania, żeby nie psuć niespodzianki. Warto sięgnąć po książkę, żeby się dowiedzieć – to będzie miło spędzony czas!

Paddington 2 Nowela filmowa
Anna Wilson
Oprawa miękka
Liczba stron: 176
Wydawnictwo: Jaguar

585 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
Katarzyna Klimek-Michno

Katarzyna Klimek-Michno

Słowo pisane to jej pasja. Ma doświadczenie w pracy w mediach i w branży marketingu internetowego. Jest mamą Martynki i Antosia. Każdego dnia wspólnie pochłaniają książki. Dla Miasta Dzieci przygotowuje m.in. recenzje nowości wydawniczych. 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent