Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Odchudzanie dzieci

Odchudzanie dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Nadwaga i otyłość, problem niesiony często z dzieciństwa do wieku dorosłego, w większości przypadków jest wynikiem złych nawyków żywieniowych, które nabywamy u utrwalamy już od okresu niemowlęcego.

Na pytanie jak odchudzić grubaska, nie ma dobrej odpowiedzi, która stuprocentowo sprawdziłaby się w praktyce. Świadczy o tym nieskuteczność wielu diet i protokołów odchudzania. Jeżeli nie zmienimy nawyków, żadna dieta nie pomoże.

Tak więc jako zasadę należy przyjąć stosowanie diet redukcyjnych w połączeniu z „resocjalizacją” , która polega na zmianie stylu życia i zwiększeniu aktywności fizycznej.

Jednym z elementów leczenia jest wyeliminowanie podjadania między posiłkami. Prawidłowo rozłożona na pięć posiłków dieta nie powinna prowadzić do odczuwania głodu między posiłkami. Z codziennego menu muszą zniknąć batoniki, chipsy, krakersy, słone paluszki, popcorn, orzeszki, napoje gazowane i słodzone soki, ciasta cukiernicze oraz wypieki domowe.

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Jeżeli brak przekąsek wpływa na dziecko negatywnie i pojawia się reakcja nerwicowa, zamieńmy dotychczasowe frykasy na świeże owoce i warzywa i wodę mineralną. Aby zapobiec tworzeniu diet niedoborowych, a przez to ich negatywnemu wpływowi na prawidłowy rozwój rosnącego dziecka, każda dietę skonsultujmy z lekarzem i doświadczonym dietetykiem.

Aneta Strelau
Mama Adasia i Wojtusia, dyplomowany dietetyk

876 ocen
4.99
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Aneta Strelau

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent