Odchudzanie dzieci

Nadwaga i otyłość to problem dotykający coraz częściej i dorosłych i dzieci. Odchudzanie dziecka to poważny problem dla rodziców, wymaga konsekwencji, silnej woli, dawania pozytywnego przykładu. Czy istnieje sposób lub specjalna dieta na odchudzanie dzieci? Jak pomóc dziecku schudnąć, nie szkodząc jego zdrowiu i prawidłowemu rozwojowi?

Nadwaga i otyłość, problem niesiony często z dzieciństwa do wieku dorosłego, w większości przypadków jest wynikiem złych nawyków żywieniowych, które nabywamy u utrwalamy już od okresu niemowlęcego.

Na pytanie jak odchudzić grubaska, nie ma dobrej odpowiedzi, która stuprocentowo sprawdziłaby się w praktyce. Świadczy o tym nieskuteczność wielu diet i protokołów odchudzania. Jeżeli nie zmienimy nawyków, żadna dieta nie pomoże.

Tak więc jako zasadę należy przyjąć stosowanie diet redukcyjnych w połączeniu z „resocjalizacją” , która polega na zmianie stylu życia i zwiększeniu aktywności fizycznej.

Jednym z elementów leczenia jest wyeliminowanie podjadania między posiłkami. Prawidłowo rozłożona na pięć posiłków dieta nie powinna prowadzić do odczuwania głodu między posiłkami. Z codziennego menu muszą zniknąć batoniki, chipsy, krakersy, słone paluszki, popcorn, orzeszki, napoje gazowane i słodzone soki, ciasta cukiernicze oraz wypieki domowe.

Jeżeli brak przekąsek wpływa na dziecko negatywnie i pojawia się reakcja nerwicowa, zamieńmy dotychczasowe frykasy na świeże owoce i warzywa i wodę mineralną. Aby zapobiec tworzeniu diet niedoborowych, a przez to ich negatywnemu wpływowi na prawidłowy rozwój rosnącego dziecka, każda dietę skonsultujmy z lekarzem i doświadczonym dietetykiem.

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Aneta Strelau
Mama Adasia i Wojtusia, dyplomowany dietetyk

Autor tekstu : Aneta Strelau

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie