Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Obejrzyjcie suchara czyli rodzinne komedie, które pokochacie

RRRrrr zdjęcie
📖 Czyta się średnio w 6 min. 🕑
Oglądnęliście już wszystko, co było warte obejrzenia? A może zobaczycie wspólnie absurdalną komedię? Absurdalne komedie mają to do siebie, że gdy je oglądasz, bolą Cię zęby i cały czas Cię kusi, żeby wyłączyć komputer. Ale później okazuje się, że przez kolejne miesiące rodzina powtarza grepsy z filmu lub wręcz odgrywa zabawne scenki z niego. Dzieci uwielbiają absurdalny humor bardziej niż dorośli i lepiej go rozumieją. Więc, czy warto się trochę „pomęczyć” i obejrzeć wspólnie takiego suchara? Jasne, że warto! Tak właśnie tworzą się rodzinne legendy, powiedzonka i zwyczaje!

1. RRRrrrr!!! – francuska absurdalna komedia z 2004 r.

Akcja filmu toczy się 35 000 lat przed naszą erą. Dwie społeczności  – Czystowłosych  i Brudnowłosych toczą walki o szampon. Dochodzi do pierwszego w historii ludzkości morderstwa. Członkowie plemienia starają się rozwiązać zagadkę zbrodni.
Film przypomina nieco kabaret – ze skeczami i absurdalnym humorem. Ale teksty z niego zostaną z Waszą rodziną na zawsze… Z naszą został tekst dotyczący ciemności. Kto widział, ten wie o co chodzi. Kto nie widział – niech obejrzy! W filmie niewielką rolę gra Gerard Depardieu.

Zobaczcie śmieszne sceny z tego filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=DHLSyfHQDlM

2. Młody Frankeinstein – film Mela Brooksa

Młody Frankenstein plakat

Młody amerykański naukowiec i chirurg, doktor Frankenstein, postanawia kontynuować dzieło posądzanego o szaleństwo dziadka. To dzieło to stworzenie człowieka idealnego. Scenariusz filmu oparto na motywach powieści Mary W. Shelley „Frankenstein”. Jak zapewne przewidujecie, nic nie wyjdzie tak, jak to zaplanowano… W filmie przewija się kalejdoskop niesamowitych, karykaturalnych postaci, z których każda  jest po prostu jedyna w swoim rodzaju. Gdy zobaczycie Frau Blucher, będziecie wiedzieć o czym mówię… Film bezlitośnie kpi sobie ze wszystkich ekranizacji Frankensteina razem wziętych. U nas w domu film doczekał się nawet remake’u – dzieci nakręciły jego własną wersję. Jak się domyślacie, była nawet śmieszniejsza niż oryginał!

Zobaczcie zwiastun filmu:

3. Asterix i Obelix – Misja Kleopatra
Asterix i Obelix misja Kleopatra

Awangardowy architekt Numernabis z Aleksandrii dostaje zlecenie od Kleopatry na zbudowanie najwspanialszego pałacu dla wielkiego Cezara. Pałac ma być ukończony w 3 miesiące lub …architekt zostanie rzucony na pożarcie krokodylom.
Zaopatrzeni w magiczny napój, Asterix, Obelix i Panoramix wraz z pieskiem Idefixem wyruszają do Egiptu, aby pomóc Numernabisowi. Film Alaina Chabata to znakomita komedia, dużo lepsza od pierwszej części przygód Asterixa i Obelixa. Nabijamy się tu z walki między największymi operatorami sieci komórkowych, amerykańskiej pop-kultury oraz komputerowego slangu we współczesnym języku. Teksty? Po prostu kultowe. Zresztą sami zobaczcie:

4. Goście, goście – francuska komedia z Jeanem Reno
Goście goście komedia francuska
Rok 1123. Rycerz Godfryd de Montmirail (w tej roli genialny Jean Reno) oraz jego wierny giermek Jacquouille zostają przeniesieni do XX wieku. Genialne dialogi, doskonałe zderzenie średniowiecza ze współczesnością. Jedna z najlepszych francuskich komedii wszechczasów. Ubawi się zarówno 9-latek, jak i dorosły.

https://www.youtube.com/watch?v=iAq9WnJhVyY

5. Jak rozpętałem II wojnę światową – polska komedia wszechczasów
jak rozpętałem drugą wojnę światową

Trzy części filmu opowiadają o przygodach polskiego żołnierza, wyjątkowego pechowca Franciszka Dolasa, któremu na skutek komicznych zbiegów okoliczności wydaje się, że to przez niego wybuchła II wojna światowa. Starając się naprawić swoje pomyłki pakuje się coraz to w nowe tarapaty. Dialogi z tego filmu funkcjonują w wielu rodzinach.

Zobaczcie najśmieszniejsze sceny z filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=ssnGa-L7OZc

6. Pół żartem, pół serio – komedia z Marylin Monroe

Pół żartem pół serio

Bezrobotni muzycy Jerry (Tony Curtis) i Joe (Jack Lemmon) są przypadkowymi świadkami walki między gangami. Teraz muszą uciekać i ukryć się przez gangsterami. Jerry i Joe przebierają się za kobiety i jako Daphne i Josephine zatrudniają się w damskim zespole jazzowym, który wyrusza na tournee do Miami. Nie wiedzą, że pakują się w paszczę lwa, gdyż właśnie tam odbywa się spotkanie gangsterów.
Nie jest to może typowy film dla dzieci, ale moje 10-11 latki go uwielbiały. Genialne role Toniego Curtisa i Jacka Lemmona, mnóstwo zabawnych sytuacji i śmiesznych dialogów robi swoje. Polecamy!

7. Jaś Fasola: Nadciąga totalny kataklizm

Jaś Fasola nadciąga totalny kataklizmJest to pierwszy pełnometrażowy film o przygodach Jasia Fasoli i według nas najlepszy. Jaś Fasola pracuje w nim jako woźny londyńskiej National Gallery, gdzie cieszy się zasłużenie złą opinią: gdziekolwiek się pojawi, katastrofa wisi w powietrzu. Wkrótce jednak trafia się okazja, aby tymczasowo się go pozbyć. Amerykański milioner kupił cenny obraz „Matki Whistlera” i ktoś musi jechać z obrazem za ocean. Wybór pada na Jasia Fasolę, który zupełnie nie ma pojęcia o sztuce. Jego przygody podczas tego wyjazdu to katastrofa za katastrofą…

8. Bruce Wszechmogący – komedia z Jimem Carreyem
Bruce Wszechmogący
Bruce (Jim Carrey) jest reporterem lokalnej telewizji w Buffalo i okropnym zrzędą. Pewnego dnia zostaje zwolniony z pracy i na dodatek strasznie kłóci się ze swoją dziewczyną. Zdesperowany czyni wyrzuty Bogu (gra go oczywiście Morgan Freeman), obwiniając go za wszystkie swoje nieszczęścia i zrujnowanie życie. Bóg na krótki czas przekazuje mu swoją moc, by zrozumiał, że bycie Bogiem i zadowolenie wszystkich nie jest takie wcale łatwe…

9-14. Różowa Pantera – filmy z Peterem Sellersem

Różowa pantera Różowa Pantera to seria filmów o gapowatym inspektorze Clouseau (Peter Sellers), który walczy ze złoczyńcami. W pierwszej części dostaje zlecenie pilnowania niezwykle cennego diamentu „Różowej Pantery” należącego do księżniczki Dali. Włamywacz sir Charles chce ukraść diament. Inspektor Clouseau jest przekonany o swej bystrości, ale ciągle pakuje się w coraz to nowe kłopoty.

Kolejne filmy z tej serii są równie śmieszne, jak nie śmieszniejsze.  Oczywiście najśmieszniejsze jest to, jak inspektor unika najbardziej niesamowitych ataków na swoje życie.

15. Zielona Piękność (La Belle verte) – film francuski

zielona piękność

Życie ludzi na Ziemi z perspektywy mieszkańców innej planety (lub z innego czasu – to dla mnie nigdy nie było jasne). Film zwariowany – taka trochę komedia, a trochę …? W każdym razie wart obejrzenia, szczególnie teraz, w tych czasach i w tym momencie, gdy zastanawiamy się co poszło nie tak… Polecamy.

16. Wallace i Gromit – Klątwa królika

Walace i Gromit Klątwa Królika

Zbliża się doroczny konkurs warzywny. Szalony wynalazca  Wallace i jego wierny pies Gromit mają szansę zbić majątek na swoim najnowszym wynalazku – urządzeniu, które w humanitarny sposób pozbywa się królików usiłujących zaatakować zbiory warzyw. Jednak nawet najbardziej wyrafinowane pułapki zawodzą, gdy w okolicach zaczyna grasować bestia – Królikołak, który pod osłoną nocy bezlitośnie szlachtuje bezbronne warzywa.

17. Baranek Shaun. Farmageddon

Na farmie baranka Shauna i jego stada ląduje obdarzona  niesłychanymi mocami  przybyszka z odległej galaktyki. Shaun będzie musiał jej pomóc wrócić do domu i nie dać się złapać tajnej organizacji. Czy uda mu się uniknąć Farmageddonu?

19. Zabójczy parasol – komedia francuska z Pierre’m Richardem

zabójczy parasol

Grégoire Lacomte (Pierre Richard) jest przeciętnym aktorem, który występuje w reklamach i marzy o wielkiej roli filmowej. Jego agent umawia go na spotkanie w sprawie  castingu do roli niebezpiecznego zabójcy. Przez zbieg okoliczności, Grégoire zamiast na przesłuchanie do filmu trafia do gabinetu włoskiego mafiosa  i zostaje zaangażowany do zlikwidowania innego gangstera…

 

443 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent