UD

Moje superowe ciężarówki i koparki. Recenzja książki dla dzieci

Moje superowe ciężarówki i koparki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Książka, którą zdobyłam serca i zainteresowanie męskiej części moich podopiecznych. Co ciekawe, także dziewczynki od niej nie stroniły. Znajdziemy w niej dokładnie to, co obiecuje tytuł.

Samochody ciężarowe
w różnych kształtach i kolorach
są gotowe, by pracować
zawsze, kiedy przyjdzie pora.

Mamy tu monstery, koparki, walce, transportery, betoniarki, wywrotki, śmieciarki, karetki, dźwigi, wozy strażackie i traktory. Nie tylko do oglądania.

Krótkie wierszyki wpadają w ucho i są wstępem do rozmowy na ważne tematy, choćby o pojazdach uprzywilejowanych czy przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Nie jest to na pewno wybitne dzieło literackie, ale za to chętnie sięgną po nie dzieci, które po prostu chcą spędzić czas z książką w przyjemny sposób. Sprawdziłam na dzieciach, które na hasło książka reagują przeciągłym jękiem. Tym razem siedziały na dywanie, mocno zaangażowane zarówno w słuchanie krótkich wierszyków, jak i ożywione dyskusje.

Ilustracje przykuwają uwagę, a część chłopców, postanowiła sama spróbować narysować swoje auta. Mając przed sobą książkę, tworzyły małe arcydzieła, choć wcześniej nie było mowy o rysowaniu prac z zachowaniem trójwymiarowości czy perspektywy.

Polecam dla małych dzieci, zarówno jako miłą lekturę, jak i wabik dla opornych. Na pewno sprawdzi się jako prezent dla małych chłopców.

Moje superowe ciężarówki i koparki
Autor: Giles Andrea
Ilustracje: Dawid Wojtowycz
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 32
Rok wydania: 2019
Oprawa: twarda

696 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent