Moda na świecące buty dla dzieci

Moda na świecące buty dla dzieci

Czym są świecące buty dziecięce? To letnie sandałki lub wygodne sneakersy dla dzieci, które w podeszwie umieszczone mają świecące diody. Gdzie szukać takich butów i jak znaleźć wygodną i odpowiednio dopasowaną do stopy malucha parę?

Świecące podeszwy to prawdziwy hit wśród maluchów

Dzieci uwielbiają błyskotki, a świecące buty dziecięce nie tylko pozwalają im obserwować migoczące diody, ale także mieć nad nimi pełną kontrolę. Nie bez powodu takie modele butów niemal natychmiast stają się ulubioną parą maluchów. Fakt ten wykorzystuje wielu rodziców, którzy, wybierając świecące modele butów dla swoich pociech, oszczędzają sobie problemów z wyjściem z domu czy ubieraniem się, niestety dość częstych przy małych dzieciach. Kiedy kilkulatek może założyć swoje ulubione, świecące buty, zwykle chętniej wychodzi on z domu i samodzielnie spaceruje po mieście. Dzieci chętnie zakładają takie obuwie również do przedszkola, na plac zabaw, lub w inne miejsce, gdzie mogą pochwalić się nowymi butami przed rówieśnikami.

Migające diody w świecących dziecięcych butach montowane są w podeszwach. Gdy maluch zrobi krok i ciężarem swojego ciała naciśnie na podeszwę buta, diody zaświecą się, zapewniając mu nie lada zabawę.

Świecące buty na różną pogodę – zabudowane sneakersy albo lekkie sandały

Migoczące diody umieszcza się w różnych butach przeznaczonych dla dzieci, w tym głównie sneakersach sprawdzających się podczas umiarkowanych temperatur oraz sandałach idealnych na letnie upały. Sneakersy wykonuje się ze skóry ekologicznej, odpornej na zachlapania czy delikatny wiosenny deszcz, lub tkaniny, która, choć nie chroni przed wodą, znacznie lepiej przepuszcza powietrze podczas gorących dni.

W salonach stacjonarnych i sklepie internetowym CCC dostępne są różne modele świecących butów dziecięcych przeznaczone na gorące lub nieco chłodniejsze miesiące roku. Wybierając się na zakupy do salonu stacjonarnego, najlepiej zapytać malucha o jego opinię podczas zakupu – w końcu to on będzie korzystał z wybranych butów, a więc dobrze, żeby mu się podobały. Zamawiając buty dziecięce w sklepie internetowym CCC, warto natomiast sprawdzić dokładną rozmiarówkę wybranego obuwia po uprzednim zmierzeniu stóp dziecka za pomocą elastycznej miarki krawieckiej.

Dziecięce stopy wciąż się rozwijają, dlatego potrzebują wygodnych butów

Dzieci bardzo szybko rosną, co widać dobrze po tym, jak szybko wyrastają one z noszonych przez siebie ubrań lub butów. Przez fakt, że garderobę dziecięcą wciąż trzeba uzupełniać o większe rozmiary, wielu rodziców stara się zaoszczędzić na zakupie butów lub ubrań dla dziecka – w końcu i tak maluch wyrośnie z nich za kilka miesięcy. Wybierając buty dziecięce, należy jednak pamiętać, że stopa dziecka wciąż rośnie i tym samym kształtuje właściwą postawę i odpowiedni sposób stawiania kroków. Obuwie niskiej jakości, niezapewniające odpowiedniej amortyzacji lub po prostu niewygodne, zwiększa ryzyko wykształcenia wad postawy, które w przyszłości mogą wymagać długiej rehabilitacji.

Jak znaleźć wygodne buty dla dziecka? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na grubość i miękkość podeszwy, która odpowiada za amortyzację stóp podczas stawiania kroków. Kolejną istotną kwestią jest właściwy rozmiar dziecięcych butów – nigdy nie powinny być one zbyt małe, jednak nie należy także wybierać modelu zbyt dużego z nadzieją, że dziecko szybko do niego dorośnie.

Materiał promocyjny
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:modazdrowie