Mieszko i przyjaciele. Recenzja

Mieszko i przyjaciele
📖 Czyta się średnio w 1 min. 🕑
Jednak całe piękno tkwi w środku tej „sztywnej” oprawy.

To co wyróżnia tę pozycję wśród innych książeczek, to przede wszystkim rym, dzięki któremu czytanie to czysta przyjemność. Jest on skoczny, melodyjny i przystępny dla pierwszoklasisty.

Na dużą uwagę zasługuje również różnorodny styl czcionki zastosowanej przez autorkę.

Czasem jest on wytłuszczony, czasem cieniutki, czasem „biegnie” po skosie, jednak za każdym razem wdzięcznie się zmienia. Dzięki takiej kombinacji treść nabiera całkiem innego charakteru. Książkę czyta się szybko i nie ma mowy o nudzie. Na każdej stronie oprócz tekstu znajdziemy przyjemny i prosty obrazek, który nie jest standardowy. Są to wycinanki, które ktoś ułożył, a następnie sfotografował.

Mieszko i przyjaciele to książeczka, która przybliża nam świat rycerzy.

Opowiada o ich perypetiach i zabawnych historyjkach z życia codziennego. Jest napisana dość lekkim i śmiesznym językiem, więc nadaje się zarówno dla małych, jak i starszych dzieci. Sądzę, że każdy znajdzie w niej coś tylko dla siebie.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Katarzyna Jakuszko 

Mieszko i przyjaciele 
Grażyna Górnicka
Format: 145x205mm, oprawa twarda
Liczba stron: 40
Rok wydania 2015
Wydawnictwo Novae Res

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent