Mieszko i przyjaciele. Recenzja

Mieszko i przyjaciele

Książka jest niewielkich rozmiarów, więc bez problemu można ją zabrać ze sobą w podróż, spakować do plecaka i przeczytać w chwili, kiedy nam się najbardziej nudzi. Sama okładka niczego szczególnego nie zapowiada. Jest ona zwyczajna, nieco kolorowa, raczej prosta.

Jednak całe piękno tkwi w środku tej „sztywnej” oprawy.

To co wyróżnia tę pozycję wśród innych książeczek, to przede wszystkim rym, dzięki któremu czytanie to czysta przyjemność. Jest on skoczny, melodyjny i przystępny dla pierwszoklasisty.

Na dużą uwagę zasługuje również różnorodny styl czcionki zastosowanej przez autorkę.

Czasem jest on wytłuszczony, czasem cieniutki, czasem „biegnie” po skosie, jednak za każdym razem wdzięcznie się zmienia. Dzięki takiej kombinacji treść nabiera całkiem innego charakteru. Książkę czyta się szybko i nie ma mowy o nudzie. Na każdej stronie oprócz tekstu znajdziemy przyjemny i prosty obrazek, który nie jest standardowy. Są to wycinanki, które ktoś ułożył, a następnie sfotografował.

Mieszko i przyjaciele to książeczka, która przybliża nam świat rycerzy.

Opowiada o ich perypetiach i zabawnych historyjkach z życia codziennego. Jest napisana dość lekkim i śmiesznym językiem, więc nadaje się zarówno dla małych, jak i starszych dzieci. Sądzę, że każdy znajdzie w niej coś tylko dla siebie.

Katarzyna Jakuszko 

Mieszko i przyjaciele 
Grażyna Górnicka
Format: 145x205mm, oprawa twarda
Liczba stron: 40
Rok wydania 2015
Wydawnictwo Novae Res

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Mieszko i przyjaciele. Recenzja