Matylda. Tajemnica i marzenia Anny Czerwińskiej-Rydel. Recenzja książki

matylda tajemnice i marzenia recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Marząc o zmianie nudnego życia, uciekamy myślami do wielkich fortun, spadających gwiazd czy wyprawy w nieznane. A czasem wystarczy po prostu spotkany na ulicy mały, czarny kot, o czym przekonała się bohaterka książki Anny Czerwińskiej-Rydel Matylda. Tajemnica i marzenia.

Autorka książki to pedagog, twórca licznych lektur dla dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim kobieta otoczona muzyką: córka skrzypaczka, syn gitarzysta, mąż pianista, a do tego kot Blues i jamniczka Nuta… Nic dziwnego, że w jej najnowszej książce muzyka gra pierwsze skrzypce. I to bardzo ładnie gra!

Matylda. Tajemnica i marzenia opowiada historię roztargnionej dziewczynki o niesfornych włosach, która większość wolnego czasu spędza sama w domu.

Pewnego dnia, spoglądając przez okno, Matylda zauważa czarnego, puchatego kota siedzącego przed jej domem. Zdecydowana zaprzyjaźnić się z tajemniczym czworonogiem, goni go aż do mieszkania pani Alicji, nauczycielki gry na skrzypcach, która proponuje jej darmową lekcję. Pomysł okazuje się strzałem w dziesiątkę. Matylda z łatwością podejmuje wyzwanie i z dnia na dzień, niestety w tajemnicy przed wszystkimi, rozwija swój talent muzyczny. Jednak co się stanie, kiedy mama o wszystkim się dowie? I z jakimi jeszcze problemami będzie musiała zmierzyć się dziewczynka, aby spełnić swoje marzenia? To już musicie doczytać sami…

Książka Anny Czerwińskiej-Rydel to ciepła historia z przesłaniem, przeznaczona dla dziewczynek w wieku wczesnoszkolnym.

Nacechowana emocjami, uwrażliwia na potrzebę miłości i bliskości, a zarazem uczy, że rozmowa to pierwszy krok do zrozumienia siebie nawzajem. Dzieci pochłoną tę książkę w oka mgnieniu, gdyż przygody Matyldy przykuwają uwagę od samego początku. Czytelniczki na pewno utożsamią się z roztrzepaną główną bohaterką i pokochają jej kota Gawota, który jest inicjatorem wielu niespodziewanych sytuacji. Lekturę uprzyjemnią również estetyczne, kolorowe rysunki Katarzyny Kołodziej i słowniczek przybliżający najpowszechniejsze muzyczne hasła.

Podsumowując, zachęcam do sięgnięcia zarówno po tę, jak i inne pozycje Anny Czerwińskiej-Rydel, z którymi nie sposób się nudzić.

Eliza Idczak

Matylda. Tajemnice i marzenia
Autor: Anna Czerwińska-Rydel
Kategoria wiekowa: 8+
Ilość stron: 160
Oprawa: twarda
Wydawnictwo Literatura

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent