Lotto zwierzęta Kapitan Nauka. Recenzja

Lotto zwierzeta oinie o książce

Lotto to, zaraz po memo, najbardziej znana gra dla maluszków. Losowanie żetonów i umieszczanie ich w odpowiednich miejscach planszy świetnie sprawdza się jako pierwsza gra dziecka. Wśród edukacyjnych produktów wydawnictwa Kapitan Nauka również znalazło się miejsce dla Lotto.

Choć Lotto składa się jedynie z 6 plansz i 36 żetonów to potrafi być świetną zabawą. „Lotto zwierzęta” dedykowane jest graczom od 2 lat, a instrukcja z kilkoma wariantami gry sprawia, że zabawka rośnie razem z dzieckiem.

Pierwsze rozgrywki z poziomu „gracza pełzacza” polegają na ułożeniu 6 zwierzątek w odpowiednich miejscach planszy i z tym zadaniem mogą poradzić sobie nawet młodsze dzieci. Wariant „gracza wymiatacza” to zabawa z większą liczbą plansz i żetonów, a „gracze zapamiętywacze” to lotto z elementami memo. Dla rozbrykanych stworzono wariant „gracze rozrabiacze”, w której wszystkie chwyty są dozwolone. Tak napisana instrukcja pozwala na swobodne modyfikacje i inspiruje do wymyślania z dziećmi własnych zabaw z elementami z gry.

Na uwagę zasługuje wykonanie gry. „Lotto zwierzęta” zapakowane jest w kartonową walizeczkę-pudełko, a elementy wykonano naprawdę solidnie. Zarówno plansze jak i żetony wytrzymają wiele gier – nawet tych dla rozrabiaków. Zwierzaki na planszach pogrupowane są według kategorii występowania: zwierzaki domowe, żyjące na wsi, sawannie itd. Ich zabawne ilustracje autorstwa Macieja Łazowskiego nie są zbyt realistyczne, ale w połączeniu z ciekawą kolorystyką nadają całości charakteru i stylu. W trakcie zabawy zestawem zwróciliśmy też uwagę na nieoczywisty dobór gatunków na planszach: maskonur czy gronostaj to nie są najpopularniejsze zwierzaki.

Bardzo spodobała nam się gra Lotto w wersji Kapitana Nauki. Niebanalny wygląd, ciekawe warianty gry i solidne wykonanie zachęcają do zapoznania się z kolejnymi częściami serii Lotto takimi jak: ubrania, rodzinka, a nawet recykling.

Ewelina Zielińska

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

Gra Lotto „Zwierzęta 2+”
Wiek dzieci: 2+
Zawartość: 6 plansz + 36 żetonów
Format planszy: 20,5 x 14 cm
Średnica żetonu: 4,7 cm
Czas gry: 10-30 min
Liczba graczy: od 1 do 6
Wydawnictwo Edgard, Warszawa 2016
Więcej informacji: www.KapitanNauka.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także