Łódzka Zima w mieście 2009

Łódzka-Zima-w-mieście-2009

Ferie zimowe w Łodzi startują już 26 stycznia. Dzieci wrócą do szkół 9 lutego 2009. Ferie dla dzieci to czas odpoczynku, lecz z niektórzy rodzice muszą pracować. I muszą zapewnić swoim dzieciom opiekę. Jak zagospodarować ten czas dzieciom, które nigdzie nie wyjeżdżają? Czy zima w mieście może nie być nudna? Czy oferowane przez miasto zajęcia dla dzieci są ciekawe?

Zima w mieście może być nie tylko ciekawa, może być też okazją do odkrywania swoich talentów, okazją do spróbowania czegoś nowego, nauczenia się rzeczy, które w szkole trudno znaleźć. Akcja "Zima w mieście" organizowana jest, jak co roku przez łódzkie teatry, muzea, domy kultury i biblioteki, ale z ciekawa ofertą dla dzieci wychodzą również komercyjne placówki edukacyjno-rozrywkowe.

W tym roku podczas ferii zimowych mali łodzianie będą mogli uczestniczyć w przeróżnych warsztatach – od teatralnych i tanecznych, poprzez plastyczne po komputerowe. Będą mogli brać udział w konkursach i spotkaniach, oglądać filmy, słuchać bajek, rozwiązywać historyczne tajemnice, wychodzić na basen i lodowisko, brać udział w turniejach i rywalizacjach.

Oto niektóre przykłady zajęć dla dzieci organizowanych w ramach akcji Zima w mieście:

Wielbicieli naszego miasta zainteresować powinny zajęcia Stowarzyszenia NEO, w trakcie których powstanie książka ukazująca Łódź widzianą oczami najmłodszych – Przewodnik Młodego Łodzianina. Procesowi twórczemu będzie towarzyszyło mnóstwo spacerów i wycieczek do najciekawszych łódzkich miejsc.

Amatorów zdrowej, sportowej rywalizacji na łyżwach nie może zabraknąć na Turnieju hokeja na lodzie organizowanym przez MOSiR oraz na zawodach „Realne Wyzwania” w Manufakturze.

Ciekawie zapowiadają się zajęcia w Centrum Kultury Młodych, gdzie pojawi się klaun Fiki Miki oraz w Pałacu Młodzieży – tutaj będzie można łączyć naukę z zabawą poznając m.in. zasady bezpiecznego poruszania się po mieście.

Tym, którzy nawet w ferie chcą zdobywać nowe umiejętności polecamy kurs pływania na pływalni „Wodny Raj” oraz naukę tańca Hip-Hop, która odbywać się będzie na Hali MOSiR przy ul. Karpackiej.

Różnorodnością zimowej oferty kusi Centrum Pingwinek: znajdują się w niej zarówno zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe, a nawet… kulig!

Przyszłych artystów zainteresują „Ferie do kwadratu” w Muzeum Sztuki2 oraz „Kuferek pełen zagadek” w Muzeum Fabryki.

Przyszłych aktorów nie może natomiast zabraknąć na przedstawieniach i warsztatach teatralnych organizowanych przez Teatr Pinokio i Teatr Arlekin.

Warto pamiętać, że część wymienionych placówek prowadzi akcję Zima w Mieście całkowicie bezpłatnie!

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA PORTALU MIASTODZIECI.PL – W DZIALE WYDARZEŃ – SEKCJA ZIMA W MIEŚCIE

Autor tekstu : Ania Perlińska-Supeł

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:teatrzima
Łódzka Zima w mieście 2009