Legendy warszawskie, recenzja książki

Legendy warszawskie ksiązka dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Legendy warszawskie Marty Dobrowolskiej – Kierył napisane są czystym, współczesnym i zrozumiałym językiem, który trafia do młodych czytelników. Nie znajdziemy tutaj starodawnych i trudnych do zrozumienia dla dzieci słów, co zazwyczaj odciąga uwagę małego słuchacza. 

Opisy są proste, jasne i przejrzyste. Ilustracje według mnie mogłyby być ciekawsze i bardziej kolorowe. Jak dla mnie są zbyt nowoczesne i mało przemawiające do wyobraźni dziecka. Ilustracje czasem bywają tutaj straszne, przykładem jest wiedźma, ale w sumie wszystkie tworzą spójną całość.

Czcionka jest duża i dobrze się ją czyta. Szkoda tylko, że tekst jest na ciemnym tle. Dobrze się stało, że takich stron jest tutaj mało.

Legendy warszawskie są w twardej oprawie, która również przykuwa uwagę młodego czytelnika dużym rysunkiem złotej kaczki. Na końcowych stronach książki widnieje mapka z fragmentem Warszawy, a na nim to widnieją symbole legend. To właśnie tam miały swój początek.

Książka jest połączeniem lekcji historii, czytelnictwa, rozbudzania wyobraźni i wspólnego spędzania czasu. Czytając te legendy wracamy wspomnieniami do swego dzieciństwa, gdy wspólnie z rodzicami siadało się przy stole, czytało książki a potem opowiadało. Książka jest ładnie oprawiona i wydana. Jest godna polecenia młodym czytelnikom.

Wanda Offman

Legendy warszawskie
Marta Dobrowolska-Kierył
Liczba stron: 96
Oprawa: twarda
Format: 240×225
Rok: 2016
Więcej informacji o książce na stronie Wydawnictwa RM

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent