Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Kurs rysowania zwierząt z kreskówek. Recenzja

Kurs rysowania zwierząt z kreskówek
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Pozycja, dzięki której poznamy tajniki rysunku, nauczymy się tworzyć bajkowe postacie w wielu odsłonach. Autor udziela mnóstwa rad, by zwierzęta wyglądały realistycznie. W książce krok po kroku przedstawione zostało jak stworzyć: niedźwiedzie, psy, koty i kocięta, pingwiny, konie, lwy, tygrysy, słonie i wiele, wiele innych bajkowych postaci. Tych pierwszoplanowych i tych mniej znanych, np. świnię, krowę, żółwia itp. Nie myślcie, że to już koniec.

Autor nie tylko pokazuje jak narysować po prostu niedźwiedzia, ale także jak narysować go z boku, z przodu, leżącego i stojącego. Banalne prawda?

A wiecie jak namalować niedźwiedzia, by nadać mu charakterku? O na przykład zmartwionego albo zadowolonego z siebie? A może niedźwiedzia cwaniaka albo głuptasa? Hmm zaczyna się ciekawie ale to jeszcze nie koniec. Oczy… oczy niedźwiedzia podejrzliwego, zniecierpliwionego, a może powściągliwego? Ja nie miałabym pojęcia jak to zrobić! Idźmy dalej gesty łap, układy stóp, a później malutki niedźwiadek. Gdzie umiejscowić jego głowę, oczy, tułów? W dalszej części znajdziemy porady jak przedstawić misia, który wybiera się spać albo słodziutkiego misiaczka. Niedźwiedzie to nie wszystko jak juz wspominałam jest tam tych zwierzątek bardzo dużo. Pieski, kotki, kangury. Macie ochotę narysować psa w biegu albo idącego? A może kundelka lub psa gończego? Proszę bardzo! To i wiele więcej macie okazję nauczyć się z pomocą tej właśnie książki.

Jest to kompendium wiedzy rysunkowej, książka jest genialna i jestem nią zafascynowana, gdybym jeszcze miała talent malarski. Na pewno przyda się małemu i dużemu rysownikowi. Wszystko jest przejrzyście przedstawione i dokładnie opisane. Tylko brać ołówek w rękę i rysować!

Monika Widurska

www.mamamonia.blog.pl

Kurs rysowania zwierząt z kreskówek
Christopher Hart
Liczba stron: 224
Format: 208×270 mm
Oprawa: Oprawa miękka
Wydawnictwo RM

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent