UD

Księżniczka Lena i jej chomik. Recenzja

Księżniczka Lena i jej chomik
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Do naszego domu zawitała księżniczka Lena, niezwykle sympatyczna i zawsze uśmiechnięta. Jedyne czego się obawiała to samotne spanie w ciemnym, dużym pokoju. Przerażało ją zgrzytanie drzwi, trzaski okiennic, skrzypiąca podłoga, a nawet wiatr gwiżdżący gdzieś w zakamarkach.

Mieszkańcy zamku, włącznie z rodzicami, wyśmiewali się ze strachliwości Leny, rozumiał ją tylko chłopiec mieszkający w pobliskiej wiosce. Pewnego dnia przyjaciel podarował jej chomika bawiącego się nocami, by mogła patrzeć na jego szaleństwa bez martwienia się o hałasy dochodzące zewsząd. Był tylko jeden mały problem – księżniczka zapragnęła mieć więcej chomików. Jak tylko się rozmnożyły, w mgnieniu oka wymknęły się Lenie spod kontroli oblegając cały pałac.  Jeśli jesteście ciekawi, jak potoczyły się dalsze losy milusińskiej bohaterki koniecznie przeczytajcie ten utwór.

Autorka poruszyła w nim bowiem ważne tematy dotyczące samotnego zasypiania, obawy przed ciemnością i zachowania umiaru.

Na zasadzie przykładów przedstawiła dziecku wyjaśnienie słowa „umiarkowanie” umieszczone na końcu czytanki.

Niezastąpionym w walce z nocnymi strachami okazuje się być towarzystwo dorosłego czy maskotka, jednakże w trakcie czytania książki autorka podsuwa nam pomysł, że również zwierzątko może być doskonałym towarzyszem nocnym.

Atutem czytanki jest dodatkowy poradnik na końcu  utworu zawierający informacje o występujących gatunkach chomików, zasadach ich pielęgnacji, żywienia oraz hodowli. Podpowiada małemu czytelnikowi, jak być odpowiedzialnym i troskliwym.  

Teksty, uzupełnione pełnymi humoru i barw ilustracjami, są napisane prostym, przystępnym dziecku językiem.

Czcionka, miejscami znacznie powiększona, jest dopasowana do wieku małego czytelnika mogącego z pełnym przekonaniem samodzielnie rozpocząć przygodę z tą ciekawą książką.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Niezwykłe znaczenie dla zrozumienia przesłania edukacyjnego książki może mieć wspólne czytanie z rodzicem zwracającym uwagę na ważne aspekty.

Sięgając po tę pozycję wasze dzieci z pewnością doznają niezapomnianych wrażeń i nauczą się nowych rozwiązań trudnych sytuacji.

Patrycja Gronowicz

Księżniczka Lena i jej chomik
Autor: Aleix Cabrera
Ilustrator: Rocio Bonilla
Oprawa: twarda
Ilość stron: 36
Wydawnictwo: ADAMADA, 2015
Dla kogo?: Dla dzieci w wieku 5+
Serie: Księżniczki kochają zwierzęta

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

512 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent