UD

Książki o ciąży. 5 poradników stworzonych z myślą o przyszłych rodzicach

Książki o ciąży. 5 poradników stworzonych z myślą o przyszłych rodzicach
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Ciąża to dziewięć miesięcy pełnych nieoczekiwanych zwrotów akcji. Do wielu z nich możemy przygotować się z wyprzedzeniem, sięgając po książki o ciąży. Mamy dla was 5 pozycji obowiązkowych dla rodziców oczekujących dziecka.

Na rodziców oczekujących narodzin dziecka czeka dziś mnóstwo poradników. Część z nich ukazuje ciążę jako szereg następujących po sobie fizjologicznych zmian, inne skupiają się na jej wymiarze duchowym. Wybór najlepszego poradnika nie był łatwy, dlatego wybraliśmy aż pięć książek na temat ciąży. Sprawdźcie, która z nich odpowiada wam najbardziej.

Książki na temat ciąży – Dlaczego nikt mi o tym nie powiedział? Szczery doulowy przewodnik dla przyszłych rodziców

Na początek weźmy pod lupę książkę o nieco przekornym tytule. „Dlaczego nikt mi o tym nie powiedział? Szczery doulowy przewodnik dla przyszłych rodziców” to przewodnik, który odkrywa sekrety ciąży, porodu i opieki nad dzieckiem. Natalia Hailes i Ash Spivak z humorem i taktem odpowiedzą na wszystkie pytania, które bardzo chcielibyście zadać, a wstydzicie się zapytać. Wisienką na torcie są ilustracje Louise Reimer. Tę książkę po prostu musicie mieć!

Książki dla przyszłych rodziców – Księga ciąży. Wszystko, co musisz wiedzieć o ciąży, miesiąc po miesiącu

Znacie Williama i Marthę Searsów? To niezwykłe małżeństwo, któremu zawdzięczamy Rodzicielstwo Bliskości. Książka, którą poświęcili tej idei, nie jest jednak ich jedyną publikacją. W swoim bogatym dorobku posiadają też kompendium wiedzy o ciąży i rozwoju dziecka w brzuchu mamy. Ich „Księga ciąży. Wszystko, co musisz wiedzieć o ciąży, miesiąc po miesiącu” dotyka mnóstwa aspektów przyszłego macierzyństwa i niewiadomych, jakie wraz z przyjściem na świat przynosi ze sobą noworodek. Dzięki niej dowiecie się, czym charakteryzuje się każdy trymestr ciąży, jak zmienia się ciało kobiety w tym czasie, na czym polega cesarskie cięcie, a także jak z powodzeniem zrealizować własny plan porodu. Nie brakuje tu mnóstwa praktycznych porad dotyczących badań prenatalnych, aktywności fizycznej i diety ciążowej. Poradnik Searsów sprzedał się w nakładzie dwóch milionów egzemplarzy. Nie dziwi nas ten wynik.

Książki na temat przebiegu ciąży – Cudowne 9 miesięcy

Jeśli wasze poprzednie ciąże miały niewiele wspólnego ze stanem błogosławionym, możecie pomyśleć, że tytuł książki „Cudowne 9 miesięcy” jest mocno przesadzony. Ale to nieprawda. Poradnik, nad którym pracowało aż trzynastu ekspertów z różnych dziedzin, to najlepszy dowód na to, że ciąża nie zawsze jest łatwa (ach, te poranne mdłości i obrzęki!), ale zawsze jest… cudowna. Przecież w czasie ciąży pod sercem przyszłej mamy tworzy się nowe życie! Czytajcie i wzruszajcie się. Tak jak my.

Książki o ciąży – Duchowy wymiar ciąży. Pielęgnowanie i rozwój drogi do macierzyństwa

Narodziny dziecka to przeżycie, do którego warto przygotować się nie tylko fizycznie (to dlatego przyszli rodzice spędzają tyle czasu w szkole rodzenia!), ale też psychicznie. W chwili pierwszego spotkania zmienia się wszystko. O tym właśnie jest książka „Duchowy wymiar ciąży. Pielęgnowanie i rozwój drogi do macierzyństwa”. Jej autorzy, Shawn A. Tassone i Kathryn M. Landgerr, wyjaśniają, jak zachować równowagę psychiczną i nawiązać więź z dzieckiem już od momentu poczęcia.

Książki dla rodziców oczekujących narodzin dziecka – Rodzić można łatwiej

We wspomnianych wyżej książkach znajdziecie porady najlepszych lekarzy, ekspertów i doul. Nasze zestawienie zamyka książka Izabeli Dembińskiej – doświadczonej położnej i specjalistki z zakresu bezpiecznego treningu w ciąży. Pokazuje, jak można przygotować się do porodu, łącząc ciało i umysł. Na kartach książki dla rodziców „Rodzić można łatwiej” udowadnia, jak wielka, wewnętrzna siła tkwi w każdym rodzicu. Nie wszystkie wybory pozostawia jednak im – przecież to ostatecznie dziecko decyduje, kiedy chce przyjść na świat. Niezależnie jednak od tego, kiedy ten moment nastąpi, możecie być pewni, że z tymi książkami będziecie na to dobrze przygotowani.

506 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent