Książki na Mikołajki – idealne prezenty stworzone z myślą o dzieciach
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Książki na Mikołajki – idealne prezenty stworzone z myślą o dzieciach

Książki na Mikołajki – idealne prezenty stworzone z myślą o dzieciach
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

6 grudnia zbliża się wielkimi krokami. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na prezent dla dziecka, wybierzcie taki, który nie wydaje głośnych dźwięków ani nie rujnuje zębów mlecznych. Przedstawiamy najlepsze książki dla dzieci na Mikołajki.

Każdego roku w mikołajkową noc dzieci dostają od nas słodycze i zabawki. Mnóstwo zabawek. Co dzieje się z nimi później? Cóż, niektóre z nich pewnie zostaną z maluchem na dłużej. Większość upominków (zwłaszcza tych plastikowych, grających, niemieszczących się do żadnej szafy) nacieszy się zaledwie chwilową popularnością. Istnieje duże ryzyko, że do końca grudnia nasze dziecko już o nich zapomni. A książki? No, książki to zupełnie inna bajka…

Książki dla dzieci – Wierszyki bliskościowe

Nasze zestawienie zaczynamy od nowości wydanej przez NATULI dzieci są ważne. Jesteśmy pewni, że Wierszyki bliskościowe, które stworzyła Kasia Huzar-Czub, a zilustrowała Joanna Bartosik, podbiją serca najmłodszych czytelników. Znajdziecie tu kilkanaście uroczych, prostych wierszyków, które sprawią, że spędzone z dzieckiem chwile będą jeszcze przyjemniejsze. Wspólna lektura to nie tylko świetna okazja to czułego kontaktu, ale też zamiany w ośmiornicę lub niedźwiedzia polarnego… Jak to możliwe? Sprawdźcie!

Książki dla dzieci – Wierszyki paluszkowe

Wspomniane wcześniej Wierszyki bliskościowe to nie jedyna książka stworzona przez Kasię Huzar-Czub i Joannę Bartosik. Obie autorki zaprezentowały nam niedawno także Wierszyki paluszkowe – książkę pełną rytmicznych, pięknie ilustrowanych wierszyków, które zapraszają do wspólnej zabawy. Większość z nas pamięta ze swojego dzieciństwa takie rymowanki jak Idzie rak czy Sroczka kaszkę warzyła – tym razem, zamiast znanych nam już doskonale bohaterów, występuje komarzyca, leniwiec i ćma. Ich przygody są tak niesamowite, że trudno jest je przedstawić tylko za pomocą słów. Potrzebne będą też ręce. Bawcie się dobrze!

Opowieści dla dzieci – Niegrzeczne Książeczki

Dzieci nie mają łatwego życia… Cały czas słyszą od dorosłych, że są niegrzeczne, jednak nie wiedzą, co to tajemnicze słowo dokładnie znaczy. Bo skąd mają wiedzieć, skoro my sami nie potrafimy go zdefiniować? A może w ogóle nie powinniśmy go używać? Takiego zdania są autorki Niegrzecznych Książeczek – Alicja Dyrda, Natalia Fiedorczuk i Aleksandra Gołębiewska. W skład tej niezwykłej, wydanej przez NATULI dzieci są ważne serii, wchodzą takie tytuły jak m.in. Rosół, Błoto, Łobuz, a także najnowsza opowieść – Święta. To doskonały pomysł na prezent!

Książki dla dzieci – Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!

Pewnego dnia mały, niebieski stwór, którego być może znacie już z książki Jesteś ważny, Pinku!, zaczyna się zastanawiać, czym tak naprawdę jest przyjaźń. Ma co prawda sporo znajomych, z którymi lubi spędzać czas, ale nie wie, czy wszyscy są jego przyjaciółmi. Czy wszystkim może zaufać i powierzyć swoje sekrety? Sprawdźcie sami w najnowszej książce stworzonej przez Urszulę Młodnicką i Agnieszkę Waligórę – Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! Książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci i dla rodziców trochę też. Czeka was nie tylko czytanie opowieści i oglądanie ilustracji, ale też wypełnianie bardzo ciekawych zadań.

Lektury dla dzieci – Proszę mnie przytulić

Czy jeden mały, prosty gest może sprawić, że się uśmiechniemy? Tak! Wystarczy mocno się do kogoś przytulić. Ale nie mówcie tego nikomu – to sekret, który Tata Niedźwiedź zdradził Niedźwiadkowi. O niezwykłej sile tego maleńkiego gestu przeczytacie w pierwszej części bestsellerowej serii Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak. Proszę mnie przytulić to pełna humoru książka, dzięki której docenicie każdy wspólny dzień. Warto czytać ją razem z dziećmi. Polecamy!

689 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent