UD

Książki dla ośmiolatka. 4 powieści, które zaciekawią każdego drugoklasistę

Książki dla ośmiolatka. 4 powieści, które zaciekawią każdego drugoklasistę
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Ośmioletnie dzieci z chęcią sięgają po powieści pełne fascynujących przygód. Ich rodzice z kolei dbają o to, by wybierane przez nie książki zawierały nie tylko cudowne ilustracje i ciekawą fabułę, ale przede wszystkim pozwalały doskonalić zdobyte umiejętności. Oto książki dla ośmiolatka, które spełniają wszystkie te kryteria.

Ośmiolatki mają już za sobą przygotowania do pierwszej klasy. Teraz przyszedł czas na doskonalenie umiejętności, nad którymi intensywnie pracowali w ostatnich miesiącach. Ale czy książki do nauki czytania i nauki pisania można jakoś pogodzić z intrygującymi powieściami, które nasze dziecko ma ochotę czytać „po godzinach”? Tak! Autorzy pozycji, które znajdziecie niżej, udowadniają nam, że wszystko można połączyć. I to z jakim efektem! Sprawdźcie najlepsze książki dla 8-latków.

Seria książek dla ośmiolatków – Nowe przygody skarpetek

Czytaliście „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”? Jeśli tak, musimy wam zdradzić, że bestsellerowa książka Justyny Bednarek doczekała się kolejnych tomów, tworząc tym samym bajecznie kolorową, skarpetkową serię. Dzisiaj opowiemy wam o jej drugiej części, czyli „Nowych przygodach skarpetek (jeszcze bardziej niesamowitych)”. Ilustracje, tak jak dotychczas, stworzył do nich Daniel de Latour. „Nowe” musiały powstać, bo po opowieści o skarpetkach, które uciekają z pralek i zostają detektywami albo robią zawrotną karierę w branży filmowej, my, czytelnicy, czuliśmy ogromny niedosyt. I chcieliśmy się dowiedzieć, co słychać u kolejnych skarpetek – tych, które regularnie znikają z naszych domów, mimo że tak bardzo chcielibyśmy je rozwiesić na suszarce. W drugiej części jednak do ciepłych, pełnych humoru opowieści dochodzi trochę wzruszeń. Zajrzyjcie tu koniecznie.

Jaka książka dla ośmiolatka? Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica filmu

Czas na kolejną serię, idealną dla każdego ośmiolatka. Książki, które ją budują, wyszły spod pióra Martina Widmarka, piękne ilustracje z kolei stworzyła Helena Willis. Już wiecie, o jakiej serii mowa? To oczywiście „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, czyli blisko trzydzieści powieści detektywistycznych dla najmłodszych czytelników. Jej główni bohaterowie, Lasse i Maja, wspólnie prowadzą małe biuro, w którym odkrywane są najdziwniejsze tajemnice. Z niektórymi związek ma ekipa filmowa („Tajemnica filmu”), z innymi nieznany, doskonale ukrywający się podpalacz („Tajemnica pożarów”). Czy współpracownikom uda się dotrzeć do prawdy? Tego wam nie zdradzimy, ale jedno jest pewne – książki detektywistyczne dla dzieci stworzone przez Martina Widmarka od lat nie schodzi z list bestsellerów, a jej kolejne tytuły są regularnie wybierane przez Jury Dziecięce, które tworzy aż 50 000 głosujących dzieci. Nie dziwi nas ten wybór. Ani trochę!

Książka, którą pokochają ośmiolatki i starsze dzieci – Szkoła na Dobrej

Wspomniane wcześniej książki doskonale sprawdzą się w doskonaleniu czytania – tak samo jak kolejne, tym razem tworzące serię „Czytam sobie”. Powieści, które wchodzą w jej skład, dostosowane są do umiejętności małych czytelników. Jedną z nich jest „Szkoła na Dobrej” autorstwa Joanny Olech. Na Dobrej mieści się z pozoru zwyczajna podstawówka, jednak wystarczy przeczytać tylko kilka historii o tym, co każdego dnia się tam dzieje, by zobaczyć, jak niezwyczajne są tu relacje i nauczycieli, i uczniów. To szkoła marzeń – wszyscy czują się w niej dobrze, wspólnie bawią się i uczą, budują wartościowe relacje, a także razem rozwiązują problemy. Oczywiście, nie zawsze jest łatwo – w końcu nawet w tak idealnej szkole zdarzają się różne trudności. Ważne jest jednak, że uczniowie i pedagodzy za każdym razem sobie z nimi radzą. Wydawnictwo Egmont przygotowało również wiele innych książek do nauki czytania. Warto do nich zajrzeć.

Książki dla ośmiolatka – Tru

Ostatnią książką, o której chcemy wam opowiedzieć, jest „Tru”. Tru to zajączek, który mieszka w rodziną w Koniczynach Dolnych, jednej z najuboższych części lasu. Nie ma wszystkich tych rzeczy, które mają bogaci rówieśnicy, ale to nic – przecież jest taki szczęśliwy! Bogato ilustrowana przez Emilię Dziubak powieść Barbary Kosmowskiej ukazała się nakładem wydawnictwa Media Rodzina. To książka o złości, miłości, przyjaźni i szacunku. Jeśli szukacie wartkiej akcji i trudnych do rozwikłania zagadek, to tu ich nie znajdziecie – zamiast tego czeka was bogata, pełna szyku i szczerości narracja, którą prowadzi sam Tru. Ale nie będzie nudno! Dzięki zajączkowi przekonacie się, co w życiu jest tak naprawdę ważne – a to chyba najlepsza recenzja tej książki. Polecamy wam ją gorąco!

534 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent