Książeczki dla dwulatka. 3 serie książek, które wspomagają rozwój dziecka

Książeczki dla dwulatka. 3 serie książek, które wspomagają rozwój dziecka

Biblioteczka najmłodszych dzieci to magiczne spotkanie wielu gatunków. Niewielkie kartonowe kontastówki leżą tu obok potężnych tomów Juliana Tuwima czy Alana Alexandra Milne’a. Tym razem sięgniemy jednak po książeczki dla dwulatka – te najmniejsze, które mały czytelnik bez problemu weźmie ze sobą na spacer.

Przeglądanie grubych, ciężkich tomów może być dla dwuletniego dziecka ciekawym doświadczeniem, choć w dłuższej perspektywie jest nieco męczące. Każdy rodzic przyzna zresztą, że najmłodszym czytelnikom najbardziej podobają się książki, które nie wymagają wielogodzinnego siedzenia na kanapie. Ma być ciekawie, kolorowo, inspirująco, ale też – powiedzmy to wprost – szybko. Właśnie dlatego wybraliśmy książeczki, które nigdy się nie nudzą. Będziecie mogli po nie sięgnąć w każdej chwili, a nawet spakować do plecaka i zabrać ze sobą w podróż. Dzięki temu ciekawą opowieść zawsze będziecie mieli na wyciągnięcie ręki, a grube, kartonowe strony wytrzymają setki wspólnych spotkań z literaturą. Oto najlepsze książki dla dwulatka.

Książki obrazkowe dla dwulatka – Zupa, Pranie i Spacer

Wspomnieliśmy we wstępie o książeczkach kontrastowych, a więc publikacjach, które wydają się być zarezerwowane wyłącznie dla niemowląt. Przecież ich najważniejszymi zadaniami jest stymulowanie rozwoju wzroku i – o ile leżą bezpiecznie na macie tuż przed dzieckiem – zachęcanie do czworakowania. A dwulatek? Widzi już doskonale, etap czworakowania ma już dawno za sobą – więc, tak na logikę, książeczki kontrastowe są mu już zupełnie niepotrzebne. Błąd! Jeśli zajrzycie do trzech stworzonych przez Aleksandrę Brambor-Rutkowską i Pawła Mildnera publikacji, przekonacie się sami, że czytanie kontrastówek może być też doskonałą rozrywką dla starszych dzieci. „Zupa”, „Pranie” i „Spacer” to pełna kolorów i dźwięków podróż po codziennych czynnościach, które małe dziecko zna doskonale. Wyrazy dźwiękonaśladowcze i ilustracje odwzorowujące każdy ruch sprawią jednak, że zwykłe obowiązki staną się niezwykłe. Przyznajcie – zastanawialiście się kiedyś, jaki dźwięk towarzyszy wsypywaniu przypraw do zupy albo wrzucaniu majtek do pralki? Jeśli nie, te książeczki są dla was.

Książka obrazkowa dla dwulatka – Akademia Mądrego Dziecka. Pokochaj naturę

„Akademia Mądrego Dziecka” to kilkadziesiąt pozycji w różnych formatach, które od lat cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych czytelników i ich rodziców. Wydawcy zresztą nie spoczywają na laurach i co rusz wychodzą z nowymi propozycjami. Jedną z nich jest seria książek „Pokochaj naturę”, których autorzy odsłaniają przed nami zwyczaje zwierząt. Do tej w serii ukazały się cztery tytuły z ruchomymi elementami – „Pszczoła”, „Biedronka”, „Motyl” i „Pająk” – choć liczymy na więcej! Ale to nie piękne ilustracje i ruchome elementy skradły nasze serce. Poszczególne książki niosą ze sobą bardzo ważne przesłanie: wszystkie zwierzęta, nawet te najmniejsze, zasługują na nasz szacunek i ochronę. Sprawdźcie razem z dziećmi, czemu nie wolno niszczyć pajęczyn i dlaczego rolnicy uwielbiają biedronki. Przyznamy, że nawet nas wiele informacji zaskoczyło – a przecież drugie urodziny mieliśmy wieki temu!

Najlepsze książki edukacyjne dla dzieci – Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem, Co robi Pucio?

Nasz wspaniały Pucio… Jak mogłoby zabraknąć go w tym zestawieniu? Bohater serii książek Marty Galewskiej-Kustry i Joanny Kłos to uśmiechnięty przedszkolak, który każdego dnia robi mnóstwo fascynujących rzeczy. Autorki postawiły sobie jasny cel – wspólna lektura ma wspomagać rozwój dziecka (przede wszystkim – rozwój mowy), a przy okazji zapewniać czyelnikom długie godziny cudownej zabawy. Stworzone przez nie książki dla dwulatka, czyli m.in. „Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem” czy „Co robi Pucio?”, to pierwsze słowa przeplatane wyrazami dźwiękonaśladowczymi, kolorowe ilustracje przyciągające uwagę dziecka, poręczny format i twarda, kartonowa oprawa, która wiele zniesie… Bawcie się dobrze, ale bądźcie przygotowani na kolejne zakupy – jeśli choć raz zaprosicie Pucia do swojego domu, zostanie w wami na dłużej. Polecamy!

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:książki dla dzieci