Konkurs Magia w Filmie

Konkurs-Magia-w-Filmie
📖 Czyta się średnio w 11 min. 🕑

Ogólnopolski Konkurs Magia w Filmie stworzony został po to by promować wśród dzieci i młodzieży film lecz nie tylko film jako zjawisko artystyczne, czy wytwór kultury lecz również jako wielkie, wymagające wielu specyficznych umiejętności przedsięwzięcie. 

Bo przecież na powstanie filmu pracuje cała ekipa filmowa, film wymaga wiedzy i doświadczeń które ciężko zdobyć w codziennym życiu. Film to nie tylko zjawisko na ekranie to również fascynujące zjawisko podczas realizacji. Nie brakuje chętnych by poznać film od „kuchni”, by zgłębić tajemnicę jego magii.

Współczesna technika komputerowa współtworząca filmy sprawia, że pojawiają się nowe zawody filmowe np. specjalista od animacji poklatkowej, czy specjalista od efektów specjalnych. Dzieciom te zawody wydają się być szczególnie bliskie, bo przecież to dzięki nim powstaje w filmie uwielbiana, pobudzająca wyobraźnię magia, ożywają przedmioty, a ludzie wykazują się nadnaturalnymi zdolnościami.

W obu powyższych kontekstach MAGIA okazuje się być magnesem przykuwającym uwagę, pobudzającym do marzeń i działań. Dlatego też liczymy na to, iż konkurs rozbudzając pasje filmowe wśród młodych ludzi stworzy im pole do popisu i edukacji zarazem.

Ogólnopolski Konkurs Magia w Filmie rozpocznie się 1 lutego 2008, a swój finał znajdzie w Płocku podczas uroczystego wręczenia nagród na Festiwalu Cinemagic.pl. 21, 22, 23 czerwca 2008 r. Prace na konkurs można nadsyłać do 30 maja 2008 r.

Ogólnopolski Konkurs MAGIA W FILMIE podzielony jest na dwa równorzędne konkursy:

1. Magia w filmie Dzieci – Konkurs rysunkowy dla dzieci

2. Magia w filmie Młodzież – Konkurs na scenopis obrazkowy

Magia w filmie Dzieci to konkurs rysunkowy dla wszystkich dzieci w wieku od 0 do 13 lat.

Konkurs podzielny jest na dwie grupy wiekowe:

1. dzieci młodsze w wieku od 0 do 6 lat

2. dzieci szkolne w wieku od 7 do 13 lat

Konkurs jest jednym z działań odbywających się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych Cinemagic.pl Płock 2008

Zadania konkursowe:

1. Narysuj magiczną postać filmową lub magiczne zdarzenie… Dowolny magiczny kadr z dowolnego filmu, może być to też film wymyślony przez Ciebie. Możesz też narysować plan filmowy na którym kręci się sceny pełne filmowej magii. Obecnie magia w filmie wygląda coraz bardziej wiarygodnie wręcz naturalnie, widzowi łatwo w nią uwierzyć. Magii pomagają współczesne, nowoczesne gadżety, rozwinięta technika filmowa… Ciekawi nas jak Ty wyobrażasz sobie magiczne ujęcia filmowe… Jak Twoim zdaniem powstają magiczne sceny…?

2. Opisz swoją pracę na odwrocie kartki. Napisz o czym jest obraz który stworzyłeś.

3. Podpisz się na odwrocie kartki imieniem, nazwiskiem i miejscowością z której pochodzisz oraz wiekiem.

4. Podaj na osobnej kartce swoje dane adresowe (imię, nazwisko, adres korespondencyjny, telefon, mail, imię i nazwisko opiekuna oraz ewentualnie szkołę czy placówkę w której praca powstała, a także napisz ile masz lat) – wysyłając pracę mailem podaj te dane w treści maila, w temacie natomiast nazwę konkursu.

Technika: dowolna

Rozmiar prac: kartka A4

Ramy czasowe: konkurs trwa od 1 lutego 2008 do 30 maja 2008 włącznie (decyduje stempel pocztowy)

Prace należy nadsyłać na adres e-mail: kamila@miastodzieci.pl lub pocztą tradycyjną na adres Studio N-Art sp. z o.o., Al.Lotnikow 1, 02-668 Warszawa. (z dopiskiem „Konkurs-Magia w filmie”)

Organizatorem Konkursu są portal www.miastodzieci.pl oraz twórcy Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych Cinemagic.pl Płock 2008.

Wybrane prace zakwalifikowane do konkursu będą prezentowane w internetowych galeriach

1. na stronie www.miastodzieci.pl

2. na stronie www.cinemagic.pl

a także podczas Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych Cinemagic.pl Płock 2008.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni drogą losową do dnia 15 czerwca 2008 r. O przyznaniu nagrody zostaną poinformowani drogą elektroniczną (e-mail) lub przez telefon oraz zostaną zaproszeni przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych Cinemagic.pl Płock 2008 na uroczyste wręczenie nagród. Główną nagroda tego konkursu jest APARAT CYFROWY!!

Konkurs Magia w filmie Młodzież – Konkurs na scenopis obrazkowy

Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10 – 18 lat.

Konkurs jest jednym z działań odbywających się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych Cinemagic.pl Płock 2008

Zadanie konkursowe:

1. Narysuj scenopis obrazkowy wymyślonej przez ciebie jednej dowolnej magicznej sceny filmowej.

2. Ponumeruj kolejne kartki scenopisu

3. Zatytułuj pierwszą stronę scenopisu i podpisz się na niej imieniem, nazwiskiem i miejscowością z której pochodzisz oraz wiekiem..

4. Podaj na osobnej kartce swoje dane adresowe (imię, nazwisko, adres korespondencyjny, telefon, mail imię i nazwisko opiekuna oraz ewentualnie szkołę czy placówkę w której praca powstała a także napisz ile masz lat.

Technika wykonania prac: dowolna

Rozmiar papieru: kartka A4

Zanim przystąpisz do pracy zastanów się czym jest scenopis filmowy i czemu służy, pomyśl też nad tym czym jest scena w filmie, jaką może mieć długość i jakie zdarzenie może przedstawiać. Ramy czasowe: konkurs trwa od 1 lutego 2008 do 30 maja 2008 włącznie (decyduje stempel pocztowy). Prace należy nadsyłać na adres Studio N-Art sp. z o.o., Al.Lotnikow 1, 02-668 Warszawa. (z dopiskiem „Konkurs-Magia w filmie”)

Organizatorem Konkursu jest portal www.miastodzieci.pl oraz organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych Cinemagic.pl Płock 2008.

Wybrane prace zakwalifikowane do konkursu będą prezentowane w internetowych galeriach

3. na stronie www.miastodzieci.pl

4. na stronie www.cinemagic.pl

a także podczas Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych Cinemagic.pl Płock 2008

Zwycięzców wyłoni powołane do tego celu jury. Ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 15 czerwca 2008. O przyznaniu nagrody zostaną poinformowani drogą elektroniczną (e-mail) lub przez telefon oraz zostaną zaproszeni przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych Cinemagic.pl Płock 2008 na uroczyste wręczenie nagród. Główną nagrodą w tym konkursie jest komputer przenośny typu LAPTOP!!!

SPONSORZY KONKURSU MAGIA W FILMIE

 

Szczegółowy regulamin Konkursu MAGIA W FILMIE DZIECI

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

1. Organizatorami Ogólnopolskiego Konkurs MAGIA W FILMIE Dzieci jest firma Da Vinci właściciel portalu www.miastodzieci.pl oraz organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych Cinemagic.pl Płock 2008

5. Zadanie konkursowe brzmi: Narysuj magiczną postać filmową lub magiczne zdarzenie… Dowolny magiczny kadr z dowolnego filmu, może być to też film wymyślony przez Ciebie. Możesz też narysować plan filmowy na którym kręci się sceny pełne filmowej magii. Narysuj jak Ty wyobrażasz sobie magiczne ujęcia filmowe lub jak Twoim zdaniem powstają magiczne sceny.

2. Terminy: Konkurs rozpoczyna się 1 lutego 2008 r. i kończy 30 maja 2008 r. Ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 15 czerwca 2008 za pośrednictwem strony internetowej www.miastodzieci.pl . O przyznaniu nagrody zwycięzcy zostaną poinformowani drogą elektroniczną (e-mail) lub przez telefon oraz zostaną zaproszeni przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych Cinemagic.pl Płock 2008 na uroczyste wręczenie nagród.

3. Zgłoszenie powinno zawierać:

A) dane kontaktowe: imię i nazwisko autora pracy, adres, e-mail, telefon, wiek autora pracy, imię i nazwisko opiekuna.

B) Rysunek, wykonany dowolną techniką, na kartce o rozmiarze A4

C) Opis rysunku znajdujący się na odwrocie pracy

4. Uczestnikami konkursu mogą być osoby pełnoletnie. Przesłanie zgłoszenia oznacza zgodę na nieodpłatną publikację tekstu i zdjęć w formie elektronicznej i drukowanej. W konkursie mogą brać udział zarówno instytucje (np. przedszkola, biblioteki, szkoły, domy kultury, kluby, itp.), jak i rodziny. W imieniu niepełnoletniego autora prace na konkurs nadsyłają jego opiekunowie lub wychowawcy.

5. Prace należy nadsyłać na adres e-mail kamila@miastodzieci.pl lub Studio N-Art sp. z o.o., Al.Lotnikow 1, 02-668 Warszawa. (z dopiskiem „Konkurs-Magia w filmie”)

6. Każdy Zwycięzca konkursu, zobowiązany jest do podania swojego imienia, nazwiska, adresu zamieszkania, adresu e-mail, telefonu kontaktowego celem ustalenia jego tożsamości i wydania lub doręczenia nagrody. Odmowa podania przedmiotowych danych jest równoznaczna z rezygnacją z nagrody.

7. Uwaga! Nie zwracamy nadesłanych prac.

8. Organizatorzy Konkursu zastrzegają sobie prawo do edycji przesłanych prac, w szczególności do przystosowania ich do publikacji w Internecie.

9. Nagrodami w Konkursie są m.in. książki dla dzieci, filmy DVD dla dzieci, gry planszowe dla dzieci oraz nagroda główna aparat cyfrowy.

10. Nagrody, o których mowa w paragrafie 9 nie podlegają wymianie na świadczenie gotówkowe.

11. Przesłanie przez Uczestnika Konkursu pracy oznacza zaakceptowanie niniejszego Regulaminu oraz wyrażenie zgody na publikację pracy podpisanej imieniem, nazwiskiem, wiekiem i miastem na stronach www.miastodzieci.pl i/lub www.cinemagic.pl zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z 29 sierpnia 1997 r.

12. Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na zbieranie, przetwarzanie i przekazywanie podmiotom trzecim, współpracującym przy organizacji konkursu, podanych przez nich danych osobowych celem wykonania zobowiązań Firmy Da Vinci i redakcji portalu www.miastodzieci.pl oraz przedstawicieli Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych Cinemagic.pl Płock 2008 jako Organizatorów Konkursu, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z 29 sierpnia 1997 roku.

13. Na podstawie bezwzględnie obowiązujących przepisów ustawy o ochronie danych osobowych Uczestnik Konkursu ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawienia lub usunięcia.

14. Wszelkie pytania dotyczące Konkursu należy kierować na adres e-mailowy: kamila@miastodzieci.pl

15. Decyzja Organizatorów Konkursu, co do wskazania laureatów Konkursu oraz przyznania im nagród jest ostateczna.

16. Reklamacje należy składać w ciągu trzech dni od momentu ogłoszenia wyników na stronie www.miastodzieci.pl za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kamila@miastodzieci.pl Organizatorzy Konkursu odpowiedzą w ciągu czternastu dni na adres podany przez Uczestnika.

17. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany Regulaminu w trakcie trwania konkursu. Nowa wersja Regulaminu zostanie niezwłocznie opublikowana na stronie www.miastodzieci.pl

18. Niniejszy regulamin stanowi jedyny dokument określający zasady Konkursu i jest udostępniany wszystkim potencjalnym Uczestnikom Konkursu na stronie www.miastodzieci.pl

Szczegółowy regulamin Konkursu MAGIA W FILMIE MŁODZIEŻ:

1. Organizatorami Ogólnopolskiego Konkurs MAGIA W FILMIE Młodzież jest firma Da Vinci właściciel portalu www.miastodzieci.pl oraz organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych Cinemagic.pl Płock 2008

5. Zadanie konkursowe brzmi: narysuj scenopis obrazkowy wymyślonej przez ciebie jednej dowolnej magicznej sceny filmowej.

2. Terminy: Konkurs rozpoczyna się 1 lutego 2008 r. i kończy 30 maja 2008 r. Ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 15 czerwca 2008 za pośrednictwem strony internetowej www.miastodzieci.pl . O przyznaniu nagrody zwycięzcy zostaną poinformowani drogą elektroniczną (e-mail) lub przez telefon oraz zostaną zaproszeni przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych Cinemagic.pl Płock 2008 na uroczyste wręczenie nagród.

3. Zgłoszenie powinno zawierać:

i. dane kontaktowe: imię i nazwisko autora pracy, adres, e-mail, telefon, wiek autora pracy, imię i nazwisko opiekuna.

ii. Scenopis obrazkowy, wykonany dowolną techniką, na kartce o rozmiarze A4

4. Uczestnikami konkursu mogą być osoby pełnoletnie. Przesłanie zgłoszenia oznacza zgodę na nieodpłatną publikację tekstu i zdjęć w formie elektronicznej i drukowanej. W konkursie mogą brać udział zarówno instytucje (np. biblioteki, szkoły, domy kultury, kluby, itp.), jak i rodziny. W imieniu niepełnoletniego autora prace na konkurs nadsyłają jego opiekunowie lub wychowawcy.

5. Prace należy nadsyłać na adres Studio N-Art sp. z o.o., Al.Lotnikow 1, 02-668 Warszawa. (z dopiskiem „Konkurs-„Magia w filmie”)

6. Każdy Zwycięzca konkursu, zobowiązany jest do podania swojego imienia, nazwiska, adresu zamieszkania, adresu e-mail, telefonu kontaktowego celem ustalenia jego tożsamości i wydania lub doręczenia nagrody. Odmowa podania przedmiotowych danych jest równoznaczna z rezygnacją z nagrody.

7. Uwaga! Nie zwracamy nadesłanych prac.

8. Organizatorzy Konkursu zastrzegają sobie prawo do edycji przesłanych prac, w szczególności do przystosowania ich do publikacji w Internecie.

9. Nagrodami w Konkursie są książki dla dzieci i młodzieży, filmy DVD dla dzieci i młodzieży, gry planszowe dla dzieci i młodzieży, aparat cyfrowy oraz nagroda główna komputer przenośny typu laptop.

10. Nagrody, o których mowa w paragrafie 9 nie podlegają wymianie na świadczenie gotówkowe.

11. Przesłanie przez Uczestnika Konkursu pracy oznacza zaakceptowanie niniejszego Regulaminu oraz wyrażenie zgody na publikację pracy podpisanej imieniem, nazwiskiem, wiekiem i miastem na stronach www.miastodzieci.pl i/lub www.cinemagic.pl zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z 29 sierpnia 1997 r.

12. Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na zbieranie, przetwarzanie i przekazywanie podmiotom trzecim, współpracującym przy organizacji konkursu, podanych przez nich danych osobowych celem wykonania zobowiązań Firmy Da Vinci i redakcji portalu www.miastodzieci.pl oraz przedstawicieli Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych Cinemagic.pl Płock 2008 jako Organizatorów Konkursu, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z 29 sierpnia 1997 roku.

13. Na podstawie bezwzględnie obowiązujących przepisów ustawy o ochronie danych osobowych Uczestnik konkursu ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawienia lub usunięcia.

14. Wszelkie pytania dotyczące Konkursu należy kierować na adres e-mailowy: kamila@miastodzieci.pl

15. Decyzja Organizatorów Konkursu, co do wskazania laureatów Konkursu oraz przyznania im nagród jest ostateczna.

16. Reklamacje należy składać w ciągu trzech dni od momentu ogłoszenia wyników na stronie www.miastodzieci.pl za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kamila@miastodzieci.pl Organizatorzy Konkursu odpowiedzą w ciągu czternastu dni na adres podany przez Uczestnika.

17. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany Regulaminu w trakcie trwania konkursu. Nowa wersja Regulaminu zostanie niezwłocznie opublikowana na stronie www.miastodzieci.pl

18. Niniejszy regulamin stanowi jedyny dokument określający zasady Konkursu i jest udostępniany wszystkim potencjalnym Uczestnikom Konkursu na stronie www.miastodzieci.pl

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent