Weleda
Weleda Baby

Kolorowanki dla dzieci Lato Muminków

Kolorowanki-dla-dzieci-Lato-Muminków
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Malowanki z Muminkami do drukowania czekają. Zapraszamy do kolorowania.

Muminki (szwedz. Mumintroll, fiń. Muumi) – stworki trochę podobne do hipopotamów, zasiedlające Muminkowa Dolinę, pełne radości ale i trosk wielu, strachów i lęków z którymi jak nikt inny sobie radzą.

Muminki to bohaterowie cyklu dziewięciu książek fińskiej (piszącej po szwedzku) pisarki Tove Jansson. Według niej samej są one odmianą trolli. Pierwsza książka o Muminkach, Małe trolle i duża powódź, została napisana przez Tove Jansson w 1945 (pierwsza wersja powstała już zimą 1939 roku).

Wszystkie książki o Muminkach odniosły wielki sukces: zostały przełożone na ponad trzydzieści języków. Muminki doczekały się też swojej wersji teatralnej, filmowej (między innymi serial zrealizowany w Polsce w Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for), radiowej, telewizyjnej i komiksowej. Świat, w którym żyją Muminki, pełen jest rozmaitych stworzeń – żyją w nim Paszczaki, Hatifnatowie, Mimble – każde z nich ma swój punkt widzenia na świat.

W Tampere, trzecim co do wielkości fińskim mieście, mieści się Muzeum Doliny Muminków. Natomiast w Naantali, miejscowości położonej niedaleko Turku, powstał park rozrywki "Dolina Muminków".

źródło: WIKIPEDIA 

KOLOROWANKI DLA DZIECI – LATO MUMINKÓW

MUMINKI ZAPRASZAJĄ!!

 

 

 

Film Muminki – Odcinek : Prezent Urodzinowy cz.1 

[youtube:http://www.youtube.com/watch?v=xm_tJGxJh2I] 

Wszelkie prawa do umieszczonych filmów mają ich autorzy. Udostępniony film prezentujemy  wyłącznie do celów edukacyjnych. Filmiki pochodzą z serwisu youtube.com. 

 

615 ocen
4.99
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : KW

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent