Kociaki łobuziaki. Recenzja gry dla dzieci

Kociaki-Łobuziaki

Jeśli szukacie prostej gry dla młodszych dzieci, to polecam „Kociaki łobuziaki”. To nowość od Wydawnictwa Nasza Księgarnia, która ukazała się w minionym miesiącu.

W pudełku znajdziemy 4 plansze, kolorowe sznurki, tekturowe szpulki, żetony symbolizujące zabawki oraz kartoniki przedstawiające meble.

Tytułowe „Kociaki łobuziaki” wpadają do pokoju. Biegają w poszukiwaniu zabawek. Zadaniem graczy jest zaznaczenie kolorowym sznurkiem trasy, którą przebiegło zwierzątko.

W tym celu należy przepleść sznurek przez planszę symbolizującą podłogę w pokoju. Na niej znajdują się grafiki zabawek. Gracz otrzymuje żeton z punktami, jeżeli trasa kotka będzie przebiegała przez zabawkę znajdującą się na podłodze. Wygrywa ta osoba, która zgromadzi największą ilość zabawek, a tym samym punktów.

Kociaki-Łobuziaki

Dzieci podczas zabawy mają okazję ćwiczyć sprawność motoryczną ręki, a także myślenie przestrzenne. Starsi gracze mogą próbować budować strategie i planować ruchy.

W rozgrywce może wziąć udział już pięciolatek. Przebieg gry jest bardzo prosty, wytłumaczenie zasad nawet małemu dziecku zajmie kilka minut.

Gra jest bardzo kolorowa i przyjemna dla oka. Grafiki wyszły spod ręki Macieja Szymanowicza. Prace tego artysty są zawsze dopracowane i piękne.

„Kociaki łobuziaki” sprawdzą się zwłaszcza dla młodszych graczy ceniących sobie szybkie rozgrywki.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Więcej informacji na temat tej planszówki znajdziecie na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Monika Górka

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie