Klasa 1 b. Nowy w klasie 1 b. Recenzja

nowy w klasie I b Debit
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Dużym ułatwieniem dla dziecka zaczynającego naukę czytania jest bardzo przystępny i prosty tekst, nie zawierający trudnego słownictwa. Jego ilość na każdej stronie jest odpowiednia i dodatkowo uzupełniona sporymi obrazkami.

Dlatego też młody czytelnik podczas samodzielnego poznawania przygód na pewno nie będzie się nudził. Literki są sporych rozmiarów, a zdania krótkie. Okładka jest twarda, sztywna, a dodatkowo książeczka jest idealnych rozmiarów, więc świetnie pasuje do dziecięcych łapek.

Ilustracje są bardzo przyjemne i jest ich mnóstwo, wypełniają one każdą stronę. Nie są zbyt skomplikowane, raczej maksymalnie proste, ale za to wyjątkowo ciepłe.

Klasa 1 b. Nowy w klasie 1 b opowiada o chłopcu imieniem Franek, który jest na etapie przeprowadzki do innego domu i – co się z tym wiąże – również do nowej szkoły. Wiadomo, że w związku z tym w głowie chłopca pojawiają się lęki, pytania i różnego rodzaju obawy.

Pomimo tego, iż pożegnał się ze swoimi przyjaciółmi nadal za nimi tęskni. W nowym, o wiele większym pokoju, trudno jest mu przespać pierwszą noc. Wszystko to sprawia, że chłopiec zaczyna rozmyślać o szkole. Czy nowa Pani okaże się sympatyczna? Czy dzieci będą chciały się z nim bawić? A może zadania z matematyki będą o wiele trudniejsze?

Czy obawy Franka okażą się słuszne? O tym chłopiec się przekona zaraz po przekroczeniu progu szkoły.

Książka tak naprawdę licząca niewiele stron zawiera olbrzymi przekaz. Odnajdą w niej otuchę dzieci nie tylko będące w podobnej sytuacji jak Franek, ale również takie, które po raz pierwszy opuszczają przedszkole.

Kurs online - Jak rozwijać koncentrację i uwagę dzieci

Mindfulness dla dzieci

Twoje dziecko ma trudności z koncentracją? Nie potrafi się na niczym skupić? Jest zestresowane?
Jeżeli chcesz pomóc dziecku rozwinąć pełnię jego możliwości, lepiej zrozumieć siebie, zbudować odporność na stres i nauczyć się słuchać głosu własnego serca – ten kurs jest właśnie dla was!

Chłopiec w tej opowieści udowadnia, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują”. Jak widać strach ma tylko wielkie oczy.

Katarzyna Jakuszko

Klasa I b. Nowy w klasie Ib
Helena Bross
stron 64
Format 150 x 215 mm
Oprawa TWARDA
Wydawnictwo Debit

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

560 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent