Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa. Recenzja
UD

Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa. Recenzja

Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa
📖 Czyta się średnio w 1 min. 🕑
Książka opowiada o dziewczynce, która ma na imię Dunia. Opowieść zaczyna się w szkole, kiedy to Dunia siedzi w ławce i z niecierpliwością czeka na ostatni dzwonek, aby zacząć wakacje. Jednak nie do końca jest tak kolorowo, nagle ktoś puka do drzwi i wywołuje Dunię. Na korytarzu dziewczynka dowiaduje się o wypadku…Kogo? Tego dowiemy się sięgając po tę książkę.

Szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że razem z córka dobrniemy jednego wieczoru do samego końca książki, a tym bardziej, że obie będziemy płakać. Niezwykle wzruszająca i ściskająca za serce historia, wypełniona po brzegi emocjami.

Autorka uświadamia młodemu czytelnikowi, że życie pomimo nieszczęść i różnych przeciwności losu może być tak naprawdę piękne. Najważniejsze jest, aby wyłapać te ulotne chwile. Książka składnia do refleksji, do zastanowienia się nad własnym losem, jest doskonałą okazją do rozmowy z dzieckiem. Przeplatana smutnymi i wesołymi chwilami staje się niezwykle interesująca. Czyta się ją dosłownie z wypiekami na twarzy.

Katarzyna Jakuszko

Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa
tekst: Rose Lagercrantz
ilustracje: Eva Eriksson
tłumaczenie: Marta Dybula
wiek 6+
Poznań 2014
15 x 21,5 cm
twarda oprawa
124 strony
Wydawnictwo Zakamarki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

298 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent