Sport, zabawa


Urodziny z szalonym naukowcem

Nasze dzieci najczęściej nie lubią się uczyć, a tu nauka na urodziny…

Tak, ale za to jak podana!

Dziecięce głowy gromadzą zadziwiające ilości informacji, w zadziwiająco szybki i łatwy sposób.

Pomysł na zabawę z dzieckiem. Wierszyk

Pobaw się ze mną – zabawa dla maluchów

Twój mały się nudzi? Brakuje Ci pomysłu na zabawę ? Wykorzystaj nasz wierszyk.

Przeczytaj go dziecku głośno raz albo dwa, a potem zaproponuj żeby udawało ciuchcię z wierszyka. Ty czytasz – ono inscenizuje.

Zabawa naprawdę przednia!

Joga dla dzieci zajęcia

Joga dla dzieci

Wśród wielu ofert na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci coraz częściej pojawia się joga. Joga dla dzieci?! Czy to kolejna próba drenażu naszych kieszeni bazująca na chwilowej modzie, a jeszcze bardziej na snobistycznych ambicjach na to, co wschodnie, egzotyczne i nie całkiem zrozumiałe?

Czy dzieciak nie powinien po prostu kopać piłki?

Rozwój dziecka na placu zabaw

Rozwijające zabawy na placu zabaw.

Nie trzeba być psychologiem by wiedzieć, że szczęście jest nieodzowne do prawidłowego rozwoju naszych pociech. Na co dzień staramy się wywoływać uśmiech na ich twarzach tak często, jak tylko jest to możliwe.
Czasem, bojąc się o bezpieczeństwo dzieci nie pozwalamy, by wspinały się na drabinki, spacerowały po murku, czy balansowały na krawężniku, ale czy na pewno dobrze robimy?

Korona króla jak zrobić

Wieczór dwóch króli

To się może zdarzyć w każdej chwili.

Przychodzi młody człowiek, lat 6 i pół, ubrany odmiennie. – Kim jesteś? Lepiej nie wyciągać pochopnych wniosków bez pytania. – Jestem Królem.

– Oczywiście !

Breakdance taniec dla dzieci

Taniec połamaniec dla dzieci. Breakdance

Tak w Polsce potocznie nazywano breakdace, który królował na parkietach w latach 70. i 80. Odkąd kilku tancerzy wystąpiło w ubiegłym roku przed papieżem Janem Pawłem II, o breaku znowu zrobiło się głośno i coraz więcej dzieciaków chce się uczyć właśnie tego tańca.