Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Jak wybrać odpowiedni wózek?

Jak wybrać odpowiedni wózek?
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

Wózek dziecięcy jest koniecznym elementem wyprawki dla nowonarodzonego malucha. Spacery na świeżym powietrzu są zazwyczaj niezbędnym elementem codziennej rutyny młodych rodziców.

Wybór wózków jest przeogromny, a jednocześnie jest to dość spory wydatek, dlatego przed zakupem warto dokładnie przeanalizować jakie cechy powinien posiadać, aby jak najlepiej spełnić swoje zadanie.

Wózek wielofunkcyjny

Dużą popularność zyskały wózki typu „2w1”, a nawet „3w1”. Pierwsze posiadają w zestawie gondolę dla leżącego niemowlaka oraz spacerówkę dla większego dziecka, a drugie – dodatkowo fotelik (warto jednak przyjrzeć się bliżej fotelikom z zestawów, czy faktycznie są bezpieczne do przewożenia niemowlaka w samochodzie).

Taki wózek pozwala na jednorazowy zakup, zazwyczaj jest również droższy, ale można go używać nawet do trzeciego roku życia dziecka (producent podaje maksymalne obciążenie wózka).

Innym rozwiązaniem, zastosowanym w wózku Mono Combi, jest gondola, którą można również zmienić w bezpieczne i wygodne siedzisko z 5-punktowymi pasami bezpieczeństwa. Spacerówka może być skierowana przodem lub tyłem do kierunku jazdy.

Jak wybrać odpowiedni wózek?

Idealny na każdy teren

Wózek Mono Combi oferuje dwa rodzaje kół. Po pierwsze, koła komorowe, które nie wymagające pompowania, dzięki którym posiadacz nie musi się martwić o „złapanie gumy” podczas spaceru. Po drugie, pompowane, pozwalające na poruszanie się dosłownie wszędzie – od plaży, po góry.

Dla rodziców mieszkających w mieście, poruszających się najczęściej po chodnikach oraz dla amatorów galerii handlowych najlepszym rozwiązaniem będą mniejsze i twardsze kółka. Wózek jest wtedy bardziej zwrotny i łatwiej nim manewrować. Im mniejsze koła, tym bardziej dziecko odczuje nierówność terenu.

Niezbędna jest dobra amortyzacja. Nie warto na niej oszczędzać. Zaoszczędzi to maluchowi niepotrzebnych wstrząsów podczas spacerów. Koła powinny też posiadać blokadę, która niemożliwi niepożądane przemieszczenie się wózka.

Wózek dla aktywnych

Wózek Mono Combi jest dobrym rozwiązaniem dla aktywnych rodziców, w szczególności dla fanów joggingu. Jako wózek trójkołowy ma możliwość zablokowania przedniego, pojedynczego koła, jest idealny dla tych, którzy od bieżni wolą bieganie na świeżym powietrzu.

Aluminiowy, lekki stelaż dodatkowo sprawi, że wózek jest bardziej zwrotny. Jest to też ułatwieniem dla rodziców mieszkających na wyższych piętrach bez windy, zmuszonych do częstego dźwigania wózka.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Niewątpliwie na materiał, z którego zrobiony jest wózek. Powinien być oddychający i przepuszczający powietrze, by uniknąć przegrzania malucha.

Dużą zaletą jest odporność na wodę oraz zabrudzenia. Duża budka ochroni dziecko zarówno przed słońcem, jak i przed wiatrem. Wiele modeli posiada wentylację, przez którą można również obserwować śpiącego malucha.

Przy wyborze idealnego wózka warto zwrócić uwagę również na dostępne akcesoria. Możliwości jest wiele: osłona od słońca, osłona od deszczu, moskitiera, uchwyt na kubek, parasolka, mufka na zimę czy torba, którą można zamontować na ramie wózka.

Dużą zaletą jest niewątpliwie duży kosz pod stelażem, umożliwiający na przykład schowanie zakupów czy innych drobiazgów. Atutem jest regulowana rączka, którą można dostosować do wzrostu rodzica.

Dodatkowo, wózek Mono Combi pozwala na zakup dostawki Multiboard dla starszego dziecka. Jest to praktyczne rozwiązanie dla rodziców posiadających dwójkę maluchów. Ciekawym rozwiązaniem jest też dostawka Mamaboard, czyli dostawka w formie deskorolki dla rodzica. W końcu spacery nie muszą być nudne!

Jeżeli rodzice mają w planach przewożenie wózka w bagażniku, powinni też zwrócić uwagę na jego wielkość po złożeniu, by później uniknąć przykrej niespodzianki.

Źródło: https://markowewozki.pl

Materiał zewnętrzny

515 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent