Weleda
Weleda Baby

Jak uniknąć nietrafionych prezentów? 4 wskazówki

Jak uniknąć nietrafionych prezentów? 4 wskazówki
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Martwisz się, co kupić swoim przyjaciołom i rodzinie na tegoroczne święta? Jeśli tak, to nie jesteś sam/ sama. Niepokój związany z wyborem odpowiednich prezentów jest niezwykle powszechny. Nie tylko chcemy uniknąć nietrafionych i obraźliwych prezentów, które mogłyby podważyć relacje z bliskimi, ale także chcemy podarować prezent, który odbiorca pokocha i będzie mu przydatny. Aby Ci pomóc, przygotowaliśmy serię wskazówek dotyczących tego, jak uniknąć nietrafionych prezentów.

1. Nie wręczaj prezentów, które sugerują, odbiorcy, że musi coś poprawić

Ten błąd jest powielany wielokrotnie. Ludzie często myślą, że są pomocni, zaskakując swojego przyjaciela lub ukochaną osobę bonem podarunkowym na siłownię, odżywkami sportowymi lub sesjami z osobistym trenerem. Niemniej jednak tego typu prezenty należy wręczać tylko po wcześniejszym uzgodnieniu. W przeciwnym razie trzeba przygotować się na to, że obdarowywania osoba poczuje się niezręcznie i smutno.

2. Unikaj zbyt praktycznych prezentów życia codziennego

Tego typu prezenty są zazwyczaj wręczane przez mężów lub chłopaków swoim żonom lub dziewczynom. Oto kilka przykładowych perełek: skrobaczka do lodu do samochodu, organizer na baterie, komplet naczyń czy nowe wycieraczki do samochodu (z montażem wliczonym w cenę przez męża). Takie prezenty są w porządku, jeśli dana osoba o nie wyraźnie poprosi.

3. Nie skupiaj się wyłącznie na cenie

Wielu obdarowujących kieruje się ceną przy podejmowaniu decyzji o zakupie prezentu, zakładając, że wyższa cena oznacza lepszy prezent. Nie trzeba dodawać, że kampanie marketingowe i sprzedawcy prawdopodobnie będą zachęcać do tego przekonania, aby zwiększyć zyski firmy lub indywidualną prowizję. Najnowsze badania sugerują jednak, że chociaż osoby wręczające prezenty oczekują pozytywnej korelacji między tym, ile wydali na prezent, a tym, jak bardzo jest on doceniany, odbiorcy, w przeciwieństwie do nich, nie zgłosili takiego związku między ceną prezentu a ich zadowoleniem. 

4. Unikaj prezentów, które nie mają związku z daną osobą

Absolutnie nietrafionym prezentem będzie wręczenie grubych wełnianych skarpet narciarskich osobie, która nigdy nie jeździła na nartach lub podarowanie pudełka czekoladek osobie borykającej się z problemami diabetycznymi. Jeśli więc dana osoba nienawidzi spędzać czasu na świeżym powietrzu, nie kupuj jej sprzętu kempingowego. Unikaj błędnego polegania na własnych gustach i preferencjach jako przewodniku zakupowym. Łatwiej to powiedzieć, niż zrobić, ponieważ wymaga to bardzo dobrej znajomości odbiorcy prezentu. Może to również wymagać od tymczasowego porzucenia własnych opinii i osądów. Być może nie pochwalasz brutalnych gier wideo, wysoko przetworzonej żywności lub humoru politycznego, niemniej jednak obdarowywania osoba może to lubić.

Jak więc znaleźć trafiony i sprawdzony prezent?

Jeśli chcesz uniknąć wręczenia nietrafionego prezentu, po prostu zapytaj obdarowywaną osobę, co chciałaby dostać. Całkiem proste, prawda? Jednak z jakiegoś powodu w świecie natychmiastowej komunikacji, w którym wszyscy jesteśmy połączeni za pośrednictwem poczty elektronicznej, SMS-ów i/lub mediów społecznościowych, niektórzy wolą po prostu zgadywać, co dana osoba może chcieć dostać jako prezent. Jeśli chcesz sprawić niespodziankę i nadal nie masz pojęcia, co kupić, wybierz kartę podarunkową do dużej sieci sklepów, takich jak Media Expert:  https://www.mediaexpert.pl/lp,kartapodarunkowa. Być może kiedyś wydawały się one najmniej przemyślanym i oryginalnym prezentem, ale ze 100% pewnością większość osób wolałaby kartę podarunkową od świeczek o smaku cynamonu lub paprotki. Dzięki karcie podarunkowej to obdarowywania osoba wybierze pożądany przez siebie prezent, w ulubionym kolorze, rozmiarze i dowolnie wybranej charakterystyce.

Artykuł sponsorowany

216 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent