Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Jak przygotować cerę przed nałożeniem kremu do twarzy?

Jak przygotować cerę przed nałożeniem kremu do twarzy?
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Nasza skóra każdego dnia narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Sposobem na to, aby zapewnić jej jak najlepszą kondycję oraz wygląd, jest właściwa pielęgnacja. Kosmetykiem, który w zależności od swoich właściwości odpowiednio nawilża, odżywia, normalizuje bądź regeneruje skórę, jest krem do twarzy. Aby jego działanie było rzeczywiście zauważalne, istotna jest zarówno jego właściwa aplikacja, jak i odpowiednie przygotowanie cery przed jego nałożeniem. Sprawdź, o czym warto pamiętać, aby czerpać z niego jak najwięcej korzyści.

Krem do twarzy – dlaczego jest istotny?

Codzienny wpływ czynników zewnętrznych, stres czy zanieczyszczenia środowiska sprawiają, że nasza skóra potrzebuje odpowiedniej ochrony. W zależności od jej naturalnych uwarunkowań jej potrzeby mogą się różnić, dlatego dobór właściwego kremu do twarzy jest w tym przypadku niezwykle istotny. Warto jednak pamiętać, że jego działanie będzie skuteczne tylko wtedy, gdy będzie on dopasowany do jej aktualnej kondycji.

Oznacza to, że nie istnieje jeden krem do twarzy, który będzie służył nam tak samo dobrze przez cały rok. Jej kondycja uzależniona jest bowiem nie tylko od naszego wieku metrykalnego, ale i klimatu czy pory roku. Co więcej, nasza skóra wykazuje inne potrzeby w ciągu dnia, a inne w ciągu nocy, co również należy uwzględnić, wybierając krem do twarzy.

Krem do twarzy – przygotowanie skóry

Niektórym może się wydawać, że przed nałożeniem kremu do twarzy wystarczy przetrzeć skórę wacikiem nasączonym tonikiem lub płynem micelarnym. Niestety jest to błąd, który sprawi, że produkt może nie zadziałać we właściwy sposób. Jak przygotować skórę, aby użycie kremu do twarzy było miarodajne?

Podstawą jest właściwy demakijaż i pielęgnacja skóry. W tym celu należy użyć produktów, które są do tego celu przeznaczone, a więc płynu micelarnego, olejku lub mleczka do demakijażu, a także żelu lub pianki do mycia twarzy w celu oczyszczenia. Użycie tych produktów zgodnie z przeznaczeniem jest niezwykle istotne, ponieważ tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, że nasza skóra będzie odpowiednio oczyszczona.

Kolejny krok to tonizacja. Tutaj również należy zwrócić uwagę na produkt, po jaki sięgamy. Niektórzy do tego celu wybierają płyn micelarny, jednak jest to dość spory błąd. Płyn micelarny to produkt, który służy do demakijażu, dlatego po oczyszczaniu nie przywróci skórze odpowiedniego pH. Kosmetykiem, po który należy sięgnąć w tej sytuacji, jest tonik do twarzy lub hydrolat. Po jego wchłonięciu skóra będzie odpowiednio przygotowana na nałożenie właściwego kremu.

Krem do twarzy a potrzeby skóry

Skąd mieć pewność, który krem do twarzy sprawdzi się w naszym przypadku, szczególnie gdy na rynku dostępna jest tak duża ilość produktów? Jednym z rodzajów klasyfikacji kremów do twarzy jest podział na ich działanie, dzięki czemu możemy wyróżnić:

  • krem nawilżający;
  • krem normalizujący;
  • krem rozświetlający;
  • krem przeciwzmarszczkowy;
  • krem ujędrniający;
  • krem ochronny;
  • krem zmniejszający niedoskonałości.

 

Każdy z tych produktów zawiera w swoim składzie odpowiednie składniki, które korzystnie wpływają na stan i aktualne potrzeby cery.

 

 

Materiały promocyjny

395 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent