Jak miś Kuba nauczył się dbać o czystość. Recenzja

Jak miś Kuba nauczył się dbać o czystość. Recenzja książki dla dzieci Wydawnictwa Adamada
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
O ile problemy kwestii higieny są mi dalekie, o tyle sprzątanie w pokoju jest u nas na czasie. Mojej córce zawsze szkoda czasu na układanie zabawek. Przyznam szczerze, że książeczka dała małej dużo do myślenia. Przeczytałyśmy ją wielokrotnie i po kilku dniach zauważyłam w końcu porządek wśród jej lalek. I to w bajkach najbardziej cenię – że dzieci same potrafią wyciągać wnioski.

„Jak miś Kuba nauczył się dbać o czystość”  opowiada o misiu imieniem Kuba, który strasznie nie lubił wody. Nie mył ząbków, nie kąpał się, nie sprzątał w swojej jaskini, chodził w porwanych i brudnych ubraniach. Pomimo tego, że był miły i sympatyczny, nikt nie chciał się z nim bawić.

Zapach, który mu codziennie towarzyszył sprawiał, że inne zwierzątka uciekały kiedy tylko się do nich zbliżał. Z zazdrością więc patrzył, jak kot Mruczek razem z przyjaciółmi grają w piłkę. Było mu z tego powodu bardzo przykro. Pewnego dnia Mruczek zauważył smutnego Kubusia i postanowił mu pomóc.

Nie tylko wytłumaczył mu, co jest powodem niechęci innych zwierzątek, ale przede wszystkim pomógł misiowi w jego „przemianie”. W jaki sposób? Aby się o tym przekonać trzeba przeczytać tych kilka stron w książeczce.

Chociaż bajeczka liczy tylko 24 strony, to mimo wszystko jest ona bardzo wymowna. Na końcu znajduje się najcenniejsze: dialog między Kubusiem a Mruczkiem podsumowujący to, co przed chwilą przeczytaliśmy. Jak widać i o czym sama się przekonałam, nie potrzeba wielu słów, aby dziecko zrozumiało, jak bardzo ważna jest higiena w życiu każdego człowieka.

Książka zawiera niewiele tekstu, ale jest on jasny i zrozumiały, a dodatkowo wzbogacony przepięknymi ilustracjami. Twarda okładka, poręczny format i duże litery to doskonały wstęp dla dzieci rozpoczynających przygodę z czytaniem.

Katarzyna Jakuszko

Jak miś Kuba nauczył się dbać o czystość

Autor: Adrienne Heymans
Ilustracje: Pauline Casters
Stron: 24
Oprawa: twarda
Dla dzieci w wieku 3+
Seria: Szkółka Dobrych Manier
Wydawnictwo Adamada

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent