Jak małpka Florek nauczyła się grzeczności. Recenzja

Jak małpka Florek nauczyła się grzeczności
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Chociaż nie mam problemów wychowawczych z moją córką, jednak książeczkę czytałyśmy wielokrotnie. Małej tak się ona spodobała, że znamy ją już na pamięć.

W bajce znajdziemy niewiele tekstu i jest on prosty, zrozumiały oraz bardzo przystępny dla każdego maluszka. Większość stron zajmują przepiękne, barwne i sympatyczne ilustracje nadające charakteru opowiadaniu. Literki są dość spore, więc młody czytelnik, który dopiero zaczyna przygodę z czytaniem, spokojnie może zacząć od tej książeczki.

Bajeczka opowiada o małpce imieniem Florek, która uwielbia robić różne psikusy. Nie tylko robi głupie miny, pluje, śmieci, lecz nawet wyśmiewa się z innych. Pewnego dnia podczas spaceru spotyka żyrafę Paulinę, która przegląda zaproszenie urodzinowe gazeli Lilki. Florek uświadamia sobie, że on również z wielką chęcią by na nie poszedł, problem w tym, że nie dostał zaproszenia i sam nie wie dlaczego. Jest mu z tego powodu bardzo przykro. Paulina widząc smutnego Florka postanawia mu pomóc. Najpierw tłumaczy małpce, że przez jego niegrzeczne zachowanie przyjaciele się od niego odsuwają, a następnie zabiera Florka ze sobą na przyjęcie. Po drodze czeka na nich wiele przygód, które są doskonałą okazją, aby pokazać małpce jak ważne w życiu jest stosowane zachowanie się.

Bardzo mi się podoba, że na końcu książeczki znajdujemy dialog małpki z żyrafą. W nim też odnajdziemy morał z całej tej historii, a także zaobserwujemy pozytywną zmianę w zachowaniu Florka.

Katarzyna Jakuszko

Jak małpka Florek nauczyła się grzeczności

Autor: Adrienne Heymans
Ilustracje: Pauline Casters
Stron: 24
Oprawa: twarda
Dla dzieci w wieku 3+
Serie: Szkółka Dobrych Manier
Wydawnictwo Adamada

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent