Jak dbać o delikatną skórę dziecka podczas pieluchowania?

📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Delikatna i wrażliwa skóra dziecka wymaga delikatnej pielęgnacji, dlatego ważne jest, aby stosowane produkty zawierały jak najmniej składników i miały możliwie jak najczystszy skład. Produkty do pielęgnacji skóry niemowląt nie powinny zawierać substancji zapachowych i barwników, zmiękczaczy, olejków eterycznych, olejków mineralnych, a także konserwantów. W przypadku pielęgnacji maluszka sprawdza się zasada, że im mniej tym lepiej.

Ochrona skóry dziecka

W dzisiejszym czasach każda młoda mama wie, że to jakich produktów używa podczas mycia i pielęgnacji dziecka jest bardzo ważne. Niemowlęta mają bardzo wrażliwą i delikatną skórę, skłonną do przesuszenia i wysypki.

Istnieje kilka powszechnych chorób skóry, których doświadcza większość dzieci w pierwszych miesiącach życia, takich jak ciemieniucha i wysypka pieluszkowa. Niektóre, jak ciemieniucha, są nieszkodliwe i w większości nie można im zapobiegać, podczas gdy inne, jak odparzenia pieluszkowe, mogą wynikać z wielu powodów, takich jak niezmienione pieluchy.

Podrażnienia skóry najczęściej pojawiają się w okolicach pieluszkowych, ponieważ skóra rzadko ma możliwość oddychania. Prowadzi to do zaczerwienienia i powstania wysypki pieluszkowej. Podrażnieniom tym można zapobiec poprzez częstsze zmienianie pieluch i dokładne oczyszczanie okolicy przy każdej zmianie pieluszki za pomocą chusteczek nawilżanych. Gdy pojawi się podrażnienie, konieczne jest umożliwienie skórze oddychania. Skórę należy pielęgnować stosując krem do pieluch, który tworzy na pupie dziecka warstwę ochronną zapobiegającą wnikaniu wilgoci.

Kluczem do leczenia wszelkich problemów skórnych Twojego dziecka, od zwykłych wysypek po infekcje, jest cierpliwość oraz dobór odpowiednich produktów.

Chociaż niektóre podrażnienia skóry są nieprzewidywalne, mamy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym skóra Twojego dziecka będzie bezpieczna i zdrowa:

• Staraj się nie używać pachnących produktów dla dzieci, takich jak balsamy i kremy. Zapachy mogą podrażniać skórę.
  • Nie kąp dziecka zbyt często. Chociaż czas kąpieli jest wspaniały dla rodziców i ich dzieci ze względu na więzi, które umożliwia, zbyt częste kąpiele mogą spowodować wysuszenie skóry dziecka. Eksperci zalecają kąpanie dziecka nie częściej niż trzy razy w tygodniu w pierwszym roku życia. Pomiędzy kąpielami wystarczy użyć wody i delikatnego środka czyszczącego, aby utrzymać twarz i pośladki w czystości.
  • Wypierz wszystkie nowe ubrania dziecka, zanim założysz je dziecku. Używaj detergentu do prania przeznaczonego dla dzieci, który nie zawiera barwników ani substancji zapachowych.
  • Postaw na ekologiczne, naturalne i bezpieczne pieluszki. Młodzi rodzice spędzają dużo czasu na zmienianiu pieluch. Rzeczywiście, niemowlęta mogą używać 10 lub więcej pieluszek dziennie. Dlatego ważne jest, aby pieluszki których używasz były superchłonne, biodegradowalne i hipoalergiczne, w procesie produkcji których nie użyto chloru, wybielaczy, ftalanów, lateksu, sztucznych substancji zapachowych oraz najbardziej popularnych alergenów dodawanych do popularnych “jednorazówek”.
  • Wycierając dziecko wybieraj chusteczki nawilżane, które są miękkie, z krótkim składem i wolne od SLS, PEG-ów, Phenoexyethanolu, Sodium Benzoate, Parfum i innych chemicznych dodatków.

Szukasz ekologicznych i bezpiecznych dla skóry dziecka produktów do pielęgnacji? W Ekodrogerii znajdziesz nawilżane biodegradowalne chusteczki i wiele innych akcesoriów – sprawdź i postaw na ochronę skóry swojego maluszka!