Iskierka odwagi. Recenzja książki Sandry Dieckmann
UD

Iskierka odwagi. Recenzja książki Sandry Dieckmann

Iskierka odwagi recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Wydawnictwo Amberek kieruje swoje książki do najmłodszych czytelników, chcąc zachęcić ich do sięgania po niezwykłe opowieści pełne przygód, pozytywnych myśli i baśniowych elementów. Jedną z książek, które niedawno ukazały się nakładem wydawnictwa, jest Iskierka Odwagi Sandry Dieckmann. Historia o lękliwym niedźwiadku, który znajduje w sobie odwagę, by odnaleźć własną drogę.

Mały Miś to strachliwy niedźwiadek, który w obawie przed porażką boi się wielu wyzwań. Nie tańczy z innymi, nie wspina się na drzewo, nie łowi ryb, a podczas burzowych nocy trudno mu zasnąć. Zrezygnowanemu maluchowi na pomoc przylatuje feniks, który obdarowuje go magicznym piórkiem, pomagającym odnaleźć pokłady odwagi i szczęścia. Niestety, pewnego dnia piórko znika. Czy niedźwiadek na powrót stanie się zalęknionym, smutnym misiem? Niekoniecznie… Rozwiązanie tajemnicy czeka na kartach książki.recenzja książki Iskierka odwagi

Iskierka odwagi to wzruszająca i ciepła opowieść o wierze w swoje możliwości, odwadze do podejmowania wyzwań i czasie, potrzebnym do zrozumienia siebie i swoich emocji.

Na kartach książki autorka zawarła wszystko, co powinna posiadać bajka z morałem. Prosta w odbiorze historia spodoba się dzieciom i otuli ich jak ciepły, zimowy kocyk, a pozytywni bohaterowie ułatwią zmierzenie się z problemem i będą wzorem do naśladowania. Zmiana niedźwiadka następuje stopniowo, co może działać kojąco na dzieci i ich potrzeby. Pozostawia przedszkolaki z refleksją na miarę ich możliwości, a rodzicom pomaga zbudować fundament, na którym można kontynuować rozmowę o strachu, emocjach i stawiania czoła lękom.

Całości dopełniają piękne ilustracje, przenoszące czytelnika do bajkowego świata. Stonowana kolorystyka przyciąga szczegółami i baśniowym klimatem.

To ważna pozycja w dziecięcych biblioteczkach, z którą warto się zapoznać.Iskierka odwagi opinie

Eliza Idczak 

Iskierka odwagi
Sandra Dieckmann
Tłumaczenie: Małgorzata Cebo-Foniok
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 221×276
Data wydania: 2023-11-07
Wydawnictwo Amber

218 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent