UD

I bądź tu mądry! Bajki filozoficzne. Recenzja

I bądź tu mądry recenzja książki dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
I bądź tu mądry! Bajki filozoficzne to dość nietypowa lektura. Porusza ona temat filozofii. A dodatkowo, jest to publikacja polskiego autora, Piotra Mazurskiego, wydana przez związane z działalnością katolicką wydawnictwo eSPe.  Na starcie miałam sporo wątpliwości, ale skoro zobowiązałam się napisać recenzję, to zaczęłam ją czytać mojemu siedmiolatkowi. I co? Zachwyt!

Książka Piotra Mazurskiego składa się z siedmiu opowiadań. a każde z nich jest zaskakujące, nieszablonowe i nieźle napisane. To naprawdę rzadkość, że nawet dorosły, doświadczony czytelnik, nie umie przewidzieć, co w opowiadaniu wydarzy się dalej! Fabuła każdej historii zaskakuje i w trakcie lektury mieliśmy dużo frajdy z obcowania z czymś tak świeżym i nowym.

W tytule mamy jasno zaznaczone, że są to bajki filozoficzne. Faktycznie, w każdej z nich pojawia się wątek, który warto przegadać i można nad nim trochę porozmyślać. Dodatkowo, po każdym z opowiadań umieszczono krótki fragment, który przybliża czytelnikowi postać jednego z filozofów. Autor wskazuje na fragment opowiadania nawiązujący do konkretnych poglądów Sokratesa czy Kanta. Znajdziemy tam też kilka ciekawostek i naprawdę trudnych filozoficznych terminów. Bardzo spodobały mi się te fragmenty, bo są krótkie i nawiązują do treści czytanego przed chwilą opowiadania. W ten sposób pozwalają na delikatne wprowadzenie dziecka w świat historii filozofii, bez przytłaczania go ogromem wiedzy.

Naszym zdaniem I bądź tu mądry? Bajki filozoficzne. to nietuzinkowa i bardzo udana pozycja. Polecamy ją wszystkim tym, którzy szukają czegoś świeżego i wartościowego. Po przeczytaniu wszystkich opowiadań syn poprosił, by włączyć te bajki do jego księgozbioru, a to znaczy, że na pewno do niej wrócimy.I bądź tu mądry bajki filozoficzne opinie o książce

Ewelina Zielińska

I bądź tu mądry. Bajki filozoficzne
Autor: Piotr Mazurski
Liczba stron: 232
Data premiery: 2023-11-06
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa eSPe

395 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent