Gra karciana Alianci. II wojna światowa

📖 Czyta się średnio w 1 min. 🕑
Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by przyjemność samej gry połączyć ze sztuką i … przemycić nieco historii. I tu pomoże nam nowy produkt – talia kart poświęcona siłom aliantów w okresie II wojny światowej krakowskiej Fabryki Kart Trefl.

Same karty są bardzo dobrej jakości i długo posłużą, ale tutaj najważniejsza jest grafika.  Delektujemy się do woli wspaniałymi rysunkami – czołgów, samolotów, żołnierzy i ich dowódców. Zainteresują one nie tylko miłośników historii – małych i dużych, ale każdego, kto ceni pomysł i wspaniałe rysunki. Bardzo dużym walorem edukacyjnym jest broszura z komentarzem historycznym opisująca każdą ilustrację, jak również przybliżająca sylwetki bohaterów tamtych czasów.

Polecam grę karcianą Alianci. II wojna światowa, bo dlaczego nie uprzyjemniać sobie życia!

Zawartość:

• Talia 55 kart na płótnowanym papierze
• Broszura z zasadami 5 gier karcianych (kierki, wist, remik, makao i 66)
• Broszura z komentarzem historycznym

• Rysunki: Jakub Mathia
• Projekt pudełka i rewers: Piotr Łapiński
• Komentarz historyczny: Łukasz Przybyło

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Dziękujemy firmie Fabryka Kart Trefl – Kraków za egzemplarz recenzencki

Monika Konieczny

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci!

Monika Konieczny

Na co dzień zabiegana mama nastolatków oraz zaangażowana redaktor od zadań codziennych i specjalnych. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka literatury pięknej (zwłaszcza dziecięcej), muzyki operowej i filmowej oraz podróży małych i dużych. Niedawno odkryła nową pasję - ogród, w którym bez przerwy coś kopie, sadzi i przesadza, by świat był piękniejszy i bardziej kolorowy.

monikak@miastodzieci.pl