Gra karciana Alianci. II wojna światowa

Gra karciana Alianci. II wojna światowa

Gra w karty to naprawdę ogromna przyjemność i miłe spędzenie czasu razem, co powoli odkrywają i moje dzieci. Karty mają jedną niepodważalną zaletę – można je z łatwością zabrać wszędzie, nie tylko na wakacje czy podróż, ale też na spotkanie rodzinne czy towarzyskie.

Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by przyjemność samej gry połączyć ze sztuką i … przemycić nieco historii. I tu pomoże nam nowy produkt – talia kart poświęcona siłom aliantów w okresie II wojny światowej krakowskiej Fabryki Kart Trefl.

Same karty są bardzo dobrej jakości i długo posłużą, ale tutaj najważniejsza jest grafika.  Delektujemy się do woli wspaniałymi rysunkami – czołgów, samolotów, żołnierzy i ich dowódców. Zainteresują one nie tylko miłośników historii – małych i dużych, ale każdego, kto ceni pomysł i wspaniałe rysunki. Bardzo dużym walorem edukacyjnym jest broszura z komentarzem historycznym opisująca każdą ilustrację, jak również przybliżająca sylwetki bohaterów tamtych czasów.

Polecam grę karcianą Alianci. II wojna światowa, bo dlaczego nie uprzyjemniać sobie życia!

Zawartość:

• Talia 55 kart na płótnowanym papierze
• Broszura z zasadami 5 gier karcianych (kierki, wist, remik, makao i 66)
• Broszura z komentarzem historycznym

• Rysunki: Jakub Mathia
• Projekt pudełka i rewers: Piotr Łapiński
• Komentarz historyczny: Łukasz Przybyło

Dziękujemy firmie Fabryka Kart Trefl – Kraków za egzemplarz recenzencki

Monika Konieczny

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

Monika Konieczny

Monika Konieczny

Gdy nie siedzi przed komputerem – spędza czas w Operze czekając, aż córka skończy zajęcia baletu. Potem pędzi odebrać syna z zajęć gry na trąbce. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka książek (zwłaszcza dziecięcych) oraz podróży małych i dużych.

monikak@miastodzieci.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie