Głowisz się, co kupić najmłodszym pod choinkę? Projektantka ubrań dziecięcych podpowiada

Głowisz się, co kupić najmłodszym pod choinkę? Projektantka ubrań dziecięcych podpowiada
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Święta za pasem, a dla wielu osób znalezienie odpowiednich upominków dla całej rodziny nie jest najłatwiejszym zadaniem, również jeśli chodzi o te dla dzieci. Tym, co zawsze się przydaje, są ubrania – zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, jak szybko najmłodsi z nich wyrastają. Agnieszka Nowak, projektantka ubrań dziecięcych, dzieli się swoimi pomysłami i radami na świąteczne prezenty dla najmniejszych członków rodziny.

Wybór ubranek na prezent może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie orientujemy się w rozmiarach lub też nie znamy dobrze obdarowywanego i jego upodobań. Przy zastosowaniu kilku wskazówek z pewnością jednak każdemu uda się dobrać prezent idealny.

Ubrania czy dodatki?

Decydując się na prezent w postaci garderoby dziecięcej nie zawsze musimy stawiać na ubrania, mogą to być również przeróżne dodatki – szaliki, rękawiczki, czapki oraz akcesoria takie jak ozdoby do włosów albo plecaki.

– Ubrania to doskonały wybór na prezent, zwłaszcza jeśli znamy dokładny rozmiar dziecka lub wiek. Jeszcze lepiej możemy dopasować podarunek, decydując się na produkty zgodne z zainteresowaniami malucha. Przykładowo, mając do czynienia z fanem Harry’ego Pottera lub Batmana możemy zdecydować się na odzież licencyjną, czyli taką, która posiada nadruk związany z ulubionym bohaterem, książką czy filmem. W przypadku gdy nie znamy dobrze obdarowywanego dziecka lepiej postawić na klasyczne i delikatne printy oraz kolory lub na stylistkę typowo świąteczną podpowiada Agnieszka Nowak, Dyrektor Kreatywna i Główny Projektant marki Coccodrillo.

Wybierając prezenty dla noworodków lub niemowląt, poza wyborem odzieży w naturalnych i pasujących do wszystkiego barwach, możemy również postawić na praktyczne rozwiązania, które docenią rodzice.

– W przypadku odzieży dla maluchów, które jeszcze nie ubierają się same, należy pamiętać, że to rodzice będą zakładać i ściągać nasz prezent. Poza aspektami wizualnymi i estetycznymi warto więc postawić na różne ciekawe udogodnienia, np. na zapięcie kopertowe, które znacznie usprawnia proces ubierania dziecka. Nie bez znaczenia pozostają jakość i bezpieczeństwo, na które dużą uwagę zwracają zazwyczaj opiekunowie. Dobrze jest więc postawić na produkty i materiały certyfikowane, np. „Bezpieczny dla niemowląt” Instytutu Włókiennictwa w Łodzi. Takie oznaczenie potwierdza w pełni bezpieczne użytkowanie ubrań przez najmłodsze dzieci dodaje ekspertka.

Głowisz się, co kupić najmłodszym pod choinkę? Projektantka ubrań dziecięcych podpowiada

 

Jak dobrać rozmiar?

Kwestią problematyczną bywa czasem rozmiar ubranek, które chcemy dziecku podarować. Maluchy rosną bardzo szybko, dlatego warto zaktualizować swoją wiedzę. Najprostszym rozwiązaniem będzie zapytanie wprost rodziców lub innych członków rodziny o to, jaki rozmiar nosi dziecko w danym momencie. Jeśli na co dzień mamy kontakt z dzieckiem, możemy też spróbować sprawdzić metki na ubrankach.

Na szczęście używane w Polsce rozmiarówki odnoszą się zazwyczaj do wzrostu i wieku, dzięki czemu zadanie staje się znacznie łatwiejsze. Wystarczy, że wiemy ile centymetrów wzrostu ma dziecko, aby móc oszacować rozmiar. Obok niego na metce lub w sklepie internetowym producenta często możemy także znaleźć informację, jakiemu wiekowi wyrażonemu w latach bądź miesiącach odpowiada zazwyczaj dany rozmiar.

Prezent w formie ubrań to również bardzo dobra opcja, kiedy szukamy podarunku na ostatnią chwilę – niezależnie od rozpiętości budżetu. Nie tylko może on sprawić dziecku dużo frajdy i radości, ale jest także bardzo praktyczny.

Głowisz się, co kupić najmłodszym pod choinkę? Projektantka ubrań dziecięcych podpowiada

————
Coccodrillo to znana rodzicom polska marka odzieży dla niemowląt i dzieci, działająca na rynku od 2003 roku i należąca do spółki CDRL S.A. Coccodrillo prowadzi sprzedaż poprzez sklep internetowy, a także za pośrednictwem salonów sprzedaży stacjonarnej. W Polsce są to prawie 250 sklepów w większych i mniejszych miastach. Na świecie oferta marki dostępna jest w 230 punktach na 3 kontynentach: w Azji, Europie oraz Afryce. Coccodrillo ma w swojej ofercie szeroki wybór ubrań, akcesoriów, bielizny oraz obuwia dla dziewczynek i chłopców w wieku od 0 do 14 lat. W asortymencie sklepu można znaleźć zarówno propozycje na co dzień, jak i na specjalne okazje. Marka stawia w swoich projektach na różnorodność i charakterystyczne detale, wysoką jakość materiałów oraz kreatywność i ciekawy design. Wszystko po to, by dzieci mogły poprzez ubrania marki Coccodrillo wyrażać siebie i kreować swój własny styl.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent