Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Gdzie jest Wally teraz? i Gdzie jest Wally? W Hollywood. Recenzje książek dla dzieci

Gdzie jest Wally teraz? i Gdzie jest Wally? W Hollywood
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
W bieżącym roku ukazały się dwa kolejne tytuły z serii Gdzie jest Wally? Te bestsellerowe książki mają swoich fanów w blisko 50 krajach. Na ich podstawie powstał nawet serial o tym samym tytule.

Martin Handford uczynił głównym bohaterem swojego cyklu sympatycznego chłopaka w pasiastej bluzce oraz okularach. W kolejnych tomach Wally oraz jego przyjaciele przenoszą się w czasie i przestrzeni, zwiedzając przy tym niezwykłe miejsca.

Seria o Wallym to książki głównie obrazkowe, interaktywne. Czytelnik na poszczególnych rozkładówkach ma odnaleźć głównego bohatera oraz gromadkę jego przyjaciół.

Aby sprostać temu zadaniu trzeba wykazać się dużą spostrzegawczością, na rozkładówkach jest bowiem bardzo duża liczba postaci. Na końcu każdej książki znajduje się lista kontrolna z dodatkowymi rzeczami, które można odnaleźć na ilustracjach.

W Gdzie jest Wally teraz? Martin Handford zaprasza czytelnika do podróży w czasie. Główny bohater wspólnie z przyjaciółmi i psem odwiedza starożytny Egipt, Rzym, Wikingów oraz Azteków. Czytelnik może poznać, jak wyglądali i czym zajmowali się ludzie w odległych czasach.

Gdzie jest Wally teraz? i Gdzie jest Wally? W HollywoodGdzie jest Wally? W Hollywood to tytuł, który pokochają wszyscy miłośnicy kina. Wally trafia do Hollywood, gdzie odwiedza plany filmowe, spotyka aktorów i reżyserów.

Poznaje również kulisy tworzenia filmów. Ten tom polecam szczególnie starszym dzieciom. Rozkładówki zawierają oszałamiającą wręcz ilość szczegółów, co sprawia, że odnalezienie Wally’ego stanowi nie lada wyzwanie.
Zabawa z serią Gdzie jest Wally pomaga ćwiczyć dzieciom cierpliwość, koncentrację i spostrzegawczość. Książki zawierają 40 stron.

Monika Górka

Gdzie jest Wally teraz? i Gdzie jest Wally? W Hollywood
Martin Handford
Wymiary: 320×260
Wydawnictwo: Mamania

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent