Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Furby – interaktywna zabawka wspierająca rozwój dziecka

Furby - interaktywna zabawka wspierająca rozwój dziecka
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Chcesz zatroszczyć się o kompleksowy rozwój swojego dziecka? Szukasz najlepszych zabawek, które pomogą w zdobywaniu nowych umiejętności? W tym celu sięgnij po nowe modele Furby, czyli niewielkie elektroniczne zwierzątka, którymi można się zaopiekować. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak wykorzystać je podczas codziennej zabawy.

Dlaczego warto sięgać po zabawki interaktywne?

Zabawkami interaktywnymi nazywamy wszystkie akcesoria, które pobudzają zmysły, stymulując rozwój najmłodszych dzieci. W zależności od potrzeb i preferencji naszej pociechy możemy sięgnąć po interaktywne książki do nauki pisania, czytania i liczenia lub zabawki logiczne wymagające większego skupienia. Najlepszym wyborem będą te przedmioty, które zachęcą do jednoczesnego podejmowania wysiłku fizycznego i psychicznego.

Oprócz zdobywania konkretnych umiejętności zabawki interaktywne rozbudzają wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na zdolność kreatywnego myślenia i zapamiętywania. Jest to doskonały trening cierpliwości dla dzieci, które łatwo się rozpraszają i nie potrafią zająć się jedną rzeczą przez dłuższy czas. Świetnie sprawdzają się zarówno podczas samodzielnej nauki, jak i wspólnych zabaw z opiekunem. Zastanawiasz się, jakie akcesoria wybrać? Postaw na Furby!

Czym jest Furby?

Furby towarzyszą w rozwoju dzieci już od 1998 roku, gdy pierwszy raz weszły na rynek. Są to interaktywne maskotki, które aktywnie reagują na bodźce dotykowe oraz obecność innych osób. Zabawki wyposażone są w oczy na podczerwień, dzięki czemu mogą „obserwować” nasz ruch w zasięgu wzroku. Dodatkowo komunikują się z najmłodszymi członkami rodziny. Co więcej, najnowsze modele zintegrowane są z aplikacją mobilną, która może być wykorzystywana razem z zabawką lub samodzielnie.

W zależności od sposobu opieki Furby może zmieniać swoje zachowanie i charakter. Początkowo posługuje się jedynie furbijskim, czyli swoim ojczystym językiem, jednak z czasem razem z nami uczy się polskiego. W zależności od nas może stać słodki i uroczy lub zadziorny. Pluszak reaguje na wszelkie oznaki zainteresowania. Rozmawia z nami, lubi być głaskany oraz wymaga regularnego karmienia. Za odpowiedzialną opiekę odwdzięczy się miłym usposobieniem oraz zniesieniem jajka.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Furby – pomoc w kompleksowym rozwoju psychospołecznym dziecka

Furby aktywnie wspierają w rozwijaniu umiejętności interpersonalnych. Zabawki reagują w odmienny sposób na różne rodzaje zachowań i bodźców. Możemy w ten sposób kształtować jego charakter. W zależności od tego, czy głaszczemy go, potrząsamy nim czy ciągniemy za ogon, wychowamy zwierzątko o innym charakterze. Dodatkowo same pluszaki nawiązują między sobą kontakt. Niektóre z nich się lubią, inne nie bardzo. Pokazują dziecku złożoność interakcji oraz możliwość różnorodnego kształtowania naszych kontaktów z innymi ludźmi.

Stanowią przy tym doskonałą naukę odpowiedzialności. Furbiemu trzeba poświęcać czas, zajmować się z nim, karmić go oraz myć przy pomocy aplikacji w urządzeniu mobilnym. Znudzony Furby zacznie mówić sam do siebie lub zwinie się w kulkę i pójdzie spać. Razem ze swoim przyjacielem dziecko będzie uczyć się nowych słów, śpiewania piosenek i tańczenia. Jest to ciekawy sposób na sprawdzenie, czy nasza pociecha będzie uczestniczyć w opiece nad wymarzonym zwierzątkiem, które wymaga o wiele więcej czasu i zaangażowania. Już dziś poznaj wszystkie możliwości, jakie dają interaktywni przyjaciele!

Artykuł sponsorowany

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent