Dzień Matki

Dzień Mamy wyjątkowy czas dla mamy i dziecka

Maj to idealny miesiąc na tak szczególne święto 🙂 Ciepły, piękny, pachnący i pełen miłości. Po chmurnej i mroźnej zimie oraz szarym, chłodnym przedwiośniu jest jak jasny uśmiech mamy o poranku, pełne miłości spojrzenie i ciepły pocałunek przed snem.

Troskliwie mamy z wielkim poświęceniem pielęgnują swe pociechy, wożą na zajęcia rozbrykanych uczniów, przeżywają (może nawet bardziej niż licealiści) egzaminy maturalne z pozoru dorosłych swych dzieci.

I w zabawie, i w chorobie mama zawsze potrzebna jest dziecku do pełni szczęścia! Bez niej ani rusz!!!

Dzisiejsze zabiegane, zapracowane mamy mają niewiele wolnego czasu i często zbyt mało sił, by móc nacieszyć się dzieciństwem swych latorośli. I niejednokrotnie wiele wyrzutów sumienia z tego powodu… Starając się dogonić umykający czas aktywnie i rodzinnie spędzają weekendy, organizują swym dzieciom przeróżne zajęcia. Doceniają wieczorem w ciszy uśpionych ścian chwile wspólnych wzruszeń, zachwytów, czy dziecięcej filozoficznej zadumy nad życiem. Wierzą, że chwile spędzone w teatrze, na plastycznych, rodzinnych zajęciach, wspólnym czytaniu, czy oglądaniu filmów z pewnością zaprocentują w przyszłości.

„Chociaż jesteś ledwie żywa ze zmęczenia – pisze Richard Exley w książce Prosto z serca dla Mamy –  uśmiechasz się na wspomnienie uciechy, jaką miały twoje dzieci podczas ostatnich odwiedzin twojej rodziny. Być może nie doceniły w pełni twego trudu miłości. Kiedyś go docenią. Tak jak tobie czas uświadomił ofiary poniesione przez twoją mamę, tak też i dla nich twoje wyrzeczenia staną się jasne dopiero wraz z upływem lat. A gdy kiedyś przyjdzie na twe dzieci taka pokusa, by pomniejszać znaczenie rodziny lub przedłożyć wygodę nad tradycję, właśnie te wspomnienia wezwą je do wyboru wyższych wartości.

Tak, jesteś pewna, że tworzenie wspomnień warte jest wysiłku, który wiele kosztuje(…) Przecież to ty jesteś twórczynią wspomnień, rodzinnym kronikarzem. To jest twoja inwestycja w przyszłość.”

TWÓRZCIE ZATEM DROGIE MAMY HISTORIĘ SWEJ RODZINY PEŁNĄ PIĘKNYCH, DAJĄCYCH OPARCIE W DOROSŁYM ŻYCIU WSPOMNIEŃ. TEGO WAM W DNIU WASZEGO ŚWIĘTA Z CAŁEGO SERCA ŻYCZYMY.  

 

 

 

Autor tekstu : redakcja Miasta Dzieci

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:Dzień Matki