Weleda
Weleda Baby

Dziecko i ruch – pomysły na aktywną zabawę!

Fisher-Price Taneczny DJ
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Każdy wie, że ruch pełni bardzo ważną funkcję w życiu człowieka i to niezależnie od jego wieku. Wszelka aktywność ma wpływ na nasz prawidłowy rozwój fizyczny, psychiczny i relacje społeczne, dlatego warto bawić się i „ruszać” już od najmłodszych lat. Zwłaszcza, że to właśnie przez ruch i własną aktywność dziecko poznaje otaczający je świat, zdobywa doświadczenia, kształtuje samodzielność, a także rozwija pamięć i koncentrację.

Dlatego nie zabraniajmy dzieciom biegania, czy skakania! Zazwyczaj dzieci uwielbiają ruch i często nie można za nimi nadążyć, zatem próbujmy szukać jak najwięcej okazji do zaspokajania tej potrzeby.

Oczywiście najzdrowszą formą ruchu jest aktywność na łonie przyrody

spacery, jazda na rowerze czy hulajnodze, hasanie na placu zabaw, gry z piłką czy też wszelkie zabawy rodzinne oraz zespołowe.  One nie tylko uczą dzieci współpracy z innymi i ćwiczą koordynację ruchową, ale co ważniejsze: przynoszą wiele śmiechu, radości i – przede wszystkim – wspólnie spędzonych chwil. Warto podkreślić, że ruch na świeżym powietrzu ma też istotny wpływ na pracę mózgu, bowiem mózg ma bardzo duże zapotrzebowanie na tlen. Same plusy!

W przypadku nieco starszych dzieci warto też pomyśleć  o ćwiczeniach kształtujących sylwetkę, rozwijających siłę i wytrzymałość – na pewno każdy znajdzie coś dla siebie:  może to być przykładowo taniec, pływanie czy sporty walki.

Warto też sięgnąć po gry zręcznościowe

W dobie komputerów, tabletów i innych elektronicznych gadżetów dzieci mają na co dzień mało ruchu i niekiedy wręcz trzeba je zachęcać do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. A gry zręcznościowe to naprawdę doskonały sposób na oderwanie maluchów od ekranów – są dynamiczne, bazują na refleksie, precyzji oraz dużej spostrzegawczości, a przy tym są świetną zabawą.

Jesienią, zimą i wczesną wiosną, gdy wieczory są długie, a na dworze coraz chłodniej, trudniej zapewnić dziecku odpowiednią dawkę ruchu. Tu z pomocą mogą przyjść zabawki! Bo przecież „mądre” zabawki nie tylko bawią dzieci, ale też uczą. Na rynku jest ich naprawdę ogromny wybór, który niejedną osobę przyprawi ból głowy. Z jednej strony chcemy zapewnić maluchom świetną zabawę, z drugiej zadbać o ich rozwój. Jak to pogodzić?

Fisher-Price Taneczny DJ

Wcale nie trzeba daleko szukać – już dostępna jest nowość Fisher-Price Taneczny DJ!

To interaktywna, muzyczna zabawka, która zachęca maluchy do ruchu, skakania, tańczenia. Jego wyjątkową funkcją jest to, że dziecko może mu powiedzieć frazę, a DJ ją zremiksuje i utworzy z tej frazy skoczną, melodyjną, przyjemną piosenkę. Oprócz dostarczenia świetnej zabawy DJ dostarcza treści edukacyjne, a wszystko dzięki 3 Poziomom Nauki, w które jest wyposażony:
Poziom 1 – Odkrywanie (od 9 miesiąca życia): Podczas zabawy na siedząco dziecko słucha wesołych piosenek i wypowiedzi wprowadzających literki i kolory.
Poziom 2 – Zachęcanie (od 12 miesiąca życia): Piosenki o literkach i liczeniu oraz radosne wypowiedzi zachęcają malucha do ruszania się wraz z DJ-em.
Poziom 3 – Naśladowanie (od 18 miesiąca życia): Dzieci mogą tańczyć i śpiewać, zachęcane kreatywnymi piosenkami i wypowiedziami.

Zatem sięgnijcie po muzyczną zabawkę Taneczny DJ, która podświetla się, porusza i odtwarza ponad 75 dźwiękowych aktywacji, by również Wasi mali tancerze poruszali się do muzyki.

Taneczny DJ od Fisher-Price jest już dostępny na rynku! Zabawki Fisher-Price znajdziesz w sklepach stacjonarnych Smyk lub na www.smyk.com

Fisher-Price Taneczny DJ

422 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent