Weleda
Weleda Baby

Co obejmuje ubezpieczenie na życie?

Co obejmuje ubezpieczenie na życie?
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Polisa na życie przyda się każdemu. Bez znaczenia jest tu wiek, stan zdrowia czy status zawodowy i wykonywana praca. Polisa na życie zapewnia wsparcie w najtrudniejszych momentach. Pozwala na skorzystanie z szeregu świadczeń finansowych, by utrzymać dotychczasowy poziom życia, spłacić kredyt czy zapewnić sobie zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń w przyszłości.

Polisa na życie daje taką możliwość i stanowi wsparcie w wielu sytuacjach. Nie tylko śmierci ubezpieczonego, ale również poważnej choroby, uszczerbku na zdrowiu doznanego w nieszczęśliwym wypadku, a nawet utraty stałego źródła dochodu. Jeżeli więc chcesz zabezpieczyć siebie i bliskich, wybierz ubezpieczenie na życie, które będzie dostosowane do Twoich potrzeb zarówno pod względem zakresu ochrony, wysokości świadczeń oraz składki.

Jak wybrać zakres ochrony?

Na wysokość składki ubezpieczenia wpływ może mieć wiele czynników. Mowa tu np. o wieku ubezpieczonego, jego stanie zdrowia, a także zakresie ochrony. Możesz bowiem skorzystać z kilku wariantów polisy, a także rozszerzyć ją o dodatkowe świadczenia, by zyskać kompleksowe zabezpieczenie dla siebie i swoich bliskich.

Oczywiście im większy jest zakres ochrony, tym wyższa będzie składka. Często jest to jednak zaledwie kilkadziesiąt złotych różnicy, dlatego zdecydowanie warto zapłacić nieco więcej, by cieszyć się całkowitym poczuciem bezpieczeństwa. Płacąc za polisę wyższą kwotę, możesz skorzystać z wielu dodatkowych opcji, takich jak np.: leczenie za granicą, pobyt w szpitalu w wyniku choroby lub wypadku, uszczerbek na zdrowiu, operacja chirurgiczna, całkowita niezdolność do pracy i wiele innych.

Pamiętaj, by przed wyborem ubezpieczenia na życie dokładnie sprawdzić, jaki zakres ochrony gwarantuje. Warto także porównywać oferty ubezpieczenia i w ten sposób wybrać taką, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb, sytuacji życiowej imożliwości finansowych. Zakres ochrony zależy od wariantu wybranej polisy oraz konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Warto więc zwrócić na tę kwestię szczególną uwagę i sprawdzić oferty dostępne na rynku, np. na te, które daje Compensa.

Rozszerzenie zakresu ochrony

Niektóre polisy na życie w swoim podstawowym zakresie zapewniają wypłatę świadczenia nie tylko w przypadku śmierci ubezpieczonego, ale również dożycia przez niego określonego wieku. Wtedy mówimy o ubezpieczeniu na życie i dożycie. Możesz także zdecydować się na rozszerzenie zakresu ubezpieczenia na życie. Co może znaleźć się w takim zakresie?

  • Możliwość inwestycji w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe. W takiej polisie część wpłacanej składki przeznaczona jest na inwestycję w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe (UFK).
  • Świadczenia związane z pobytem w szpitalu, leczeniem w przypadku choroby lub trwałego uszczerbku na zdrowiu, a nawet rehabilitacją.
  • Assistance domowy, w ramach którego ubezpieczyciel zorganizuje pomoc fachowca, np. w przypadku awarii domowych instalacji.

Ubezpieczenie zdrowotne

Oprócz polisy na życie, warto pomyśleć również wziąć pod uwagę zakup ubezpieczenia zdrowotnego. Więcej na temat dostępnych możliwości przeczytasz na stronie: https://www.compensa.pl/ubezpieczenia/zdrowie/.

 

Materiał promocyjny

444 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent